ארה"ב: "הבנק הערבי אשם במימון חמאס"

אחרי דיונים שנמשכו שישה שבועות בבית המשפט הפדרלי בברוקלין, חבר המושבעים הרשיע את "עראב בנק", במימון ארגון החמאס. התביעה נגד הבנק שממומן ממקורת ירדניים, הוגשה על ידי 300 אמריקנים שהם קורבנות או בני משפחה של קורבנות טרור שהופעל נגד אזרחי ישראל

פסיקה למלחמה בטרור (רויטרס)

הרשעה ראשונה מסוגה: חבר המושבעים בבית משפט אמריקני בניו יורק החליט כי "Arab Bank" סיפק תמיכה לארגון חמאס וחייב אותו לפצות את קורבנות הארגון. לפי ההרשעה הבנק סייע ב-24 מתקפות שחמאס ביצע נגד ישראל. הפסיקה היא הראשונה מסוגה בדיונים משפטים הנוגעים למימון ארגוני טרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההכרעה הגיעה אחרי דיון שנמשך שישה שבועות בבית משפט פדרלי בעיר ברוקלין. המשפט העסיק משפטנים ועיתונאים רבים ברחבי ארה"ב משום שזהו המשפט הראשון במדינה בו גורם אזרחי מואשם במימון ארגון טרור.

בתביעה נגד ה"עראב בנק" השתתפו 300 אמריקנים - קורבנות או קרובים של קורבנות שנפגעו בפעולות הטרור שביצע הארגון. הם האשימו את הבנק הירדני כי ניהל חשבונות של גורמים שידועים כגורמי הטרור.

על פי התביעה הבנק העביר בכמה מקרים כספים למשפחות של מחבלים מתאבדים ואסירים שהורשעו בסיוע לטרור והם כלואים בבתי הכלא הישראלים. בסך הכל הבנק הורשע בהעברה של כמה מליוני דולרים לגורמי הטרור.