אזרח צרפתי בסרטון חדש: "נחטפתי"

בעוד הניסיונות לגבש קואליציה נגד המדינה האסלאמית (דאע"ש) נמשכים, קבוצה חמושה המסונפת לארגון מפרסמת סרטון שבו נראה אזרח צרפתי המוחזק כבן ערובה. "הנשיא הולנד, אל תפעל בעירק", הוא נשמע אומר

בסרטון חדש מבית היוצר של המדינה האסלאמית (דאע"ש) טוען אזרח צרפתי כי נחטף אתמול באלג'יריה על ידי פעילי הארגון הפועלים במדינה הצפון אפריקנית. משרד החוץ הצרפתי אישר את הדיווח, אך לא חשף את זהותו של האיש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החטוף, שבסרטון אומר את שמו וגילו, מתאר כי הגיע לאלג'יריה לפני כיומיים ונלקח בשבי יממה לאחר מכן. "אני נמצא בידיהם של אנשי הארגון החמוש, ג'ונאד אל-ח'ליפה. הם דורשים ממני לבקש ממך הנשיא פרנסואה הולנד, לא להתערב בלחימה בעירק", הוא נשמע אומר.

האיש, שנראה כששני חמושים רעולי פנים יושבים בסמוך אליו, ממשיך ואומר כי "הם מחזיקים בי כבן ערובה ולכן אני מבקש ממך אדוני הנשיא לעשות כל שביכולתך על מנת לסייע לי לצאת מהסיטואציה הרעה הזו, אני מורה לך".

הג'יהאד מאיים להתפשט, ארכיון (רויטרס)

עוד קודם לכן פרסם משרד החוץ הצרפתי הודעה לפיה "אזרח המדינה נחטף באלג'יריה באזור טיזי אוזו בשעה שנפש שם". הדברים מתרחשים בזמן שצרפת עומדת בראש החזית האירופית ולצד ארה"ב בניסיון לגבש קואליציה שתילחם נגד אנשי ארגון הטרור הרצחני.

מוקדם יותר היום קרא דאע"ש לאנשיו לתקוף את אזרחי הקואליציה המתגבשת - בארה"ב, צרפת, מצרים ומדינות נוספות שלוקחות חלק פעיל במאבק. דובר הארגון כינה את מנהיגי העולם "צלבנים שייפלו לידי לוחמי האסלאם, והזהיר כי מדובר במבצע האחרון שיבצעו.