אירן לארצות הברית: "סיוע נגד דאע"ש? התגמשו בנושא גרעין"

בכירים אירנים אמרו כי הרפובליקה האסלאמית מוכנה לעזור במלחמה נגד ארגון "המדינה האסלאמית" בתמורה לגמישות בנושא תכנית הגרעין. "זו דרך דו-כיוונית", אמר אחד מהם. "אתה נותן משהו ומקבל משהו אחר תמורתו"

"סיוע נגד דאע"ש? התגמשו בגרעין" (רויטרס)

אירן מוכנה לשתף פעולה עם ארצות הברית ובנות בריתה נגד ארגון "המדינה האסלאמית (דאע"ש)" - בתמורה לגמישות בנושא תכניתה הגרעינית. כך אמרו היום (ראשון) בכירים אירנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"איראן היא מדינה בעלת השפעה חזקה מאוד באזור ויכולה לסייע במלחמה נגד פעילי הטרור של הארגון", אמר אחד הבכירים ברפובליקה האסלאמית. "אך עם זאת, מדובר בדרך דו-כיוונית. אתה נותן משהו ומקבל תמורתו משהו אחר".

לפני כשבועיים, אחרי הדיווחים שפורסמו בתחילת החודש לפיהם המנהיג הרוחני של הרפובליקה האסלאמית עלי חמינאי אישר למפקד העליון של צבא אירן לתאם פעולות צבאיות עם הצבא האמריקני והכוחות העירקים והכורדים נגד דאע"ש - הגיעה הצהרה אחרת לחלוטין.

"אירן סירבה לבקשה אמריקנית בגלל הכוונות הרעות של וושינגטון", אמר המנהיג העליון של אירן, כך על פי סוכנות הידיעות הממלכתית של הרפובליקה האסלאמית. "הבקשה האמריקנית היא חלולה ומשרתת רק את עצמה".

מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי בחר להתעלם הערב מהדברים שיוצאים מטהרן. "אני לא הולך לעשות צעד אחורה, צעד קדימה", הוא אמר לכתבים בבית השגריר האמריקני בפריז בוועידה הבינלאומית נגד דאע"ש. "אני לא רוצה לעשות את זה. אני לא חושב שזה תורם, בכנות".