אשת השבוי הבריטי פונה לדאע"ש: "רחמו על אלן"

רעייתו של אלן הנינג, האזרח הבריטי שהוצג בסרטון שהפיץ ארגון הטרור כקורבן הבא, מפרסמת פנייה נרגשת שבה היא מתחננת "שהאנשים המחזיקים בו יענו לקריאה שלי לפני שזה יהיה מאוחר מדי". ברברה הנינג מספרת כי ניסתה ליצור קשר עם אנשי דאעש אך לא זכתה לתשובה: "לא רואה איך מותו יסייע לאיזושהי מטרה"

אשת השבוי לדאע"ש: "רחמו על אלן"

רעייתו של השבוי הבריטי אלן הנינג מפרסמת פנייה נרגשת לפעילי ארגון הטרור הקיצוני "המדינה האסלאמית", המחזיקים בו ומאיימים להוציאו להורג. בדברים שפורסמו בתקשורת הבריטית פנתה ברברה הנינג לשוביו של בעלה: "אני מתפללת שהאנשים המחזיקים בו יענו לקריאה שלי לפני שזה יהיה מאוחר מדי. אני לא רואה איך מותו יסייע למטרה כלשהי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנינג (47), נהג מונית מצפון מערב אנגליה ופעיל סיוע הומניטרי שהגיע לסוריה על מנת לשמש כנהג אמבולנס, הופיע בתום הסרטון שפורסם בשבוע שעבר על ידי הארגון, שבו נראה "ג'ון הג'יהאדיסט" מוציא להורג בריטי אחר - דייוויד היינס.

הוא נפל בשבי הארגון אחרי שהצטרף לקבוצה של חברים מוסלמים שחברו כדי לספק עזרה הומניטארית לאזרחים בסוריה. לפני מספר חודשים נעצרה השיירה שבה נסעה המשלחת על ידי רעולי פנים כשחצתה את הגבול עם טורקיה. הנינג הופרד מיתר חבריו והועבר ממקום למקום עד שהגיע לידי הארגון.

"רחמו עליו לפני שיהיה מאוחר" (AP)

"אני, ברברה הנינג, רעייתו של אלן הנינג, שנפל בשבי בדצמבר האחרון ומוחזק על ידי אנשי 'המדינה האסלאמית'", נכתב בהצהרה המלאה.

"אלן עזב את משפחתו ואת עבודתו כנהג מונית בבריטניה כדי לסייע בסוריה לנזקקים יחד עם עמיתיו המוסלמים. כשנפל בשבי הוא תפקד כנהג אמבולנס מלא במזון ומים, שהיו אמורים להיות מועברים לכל מי שזקוק לכך. זהו אקט של חמלה טהורה. אני מתפללת שכשהאנשים שמחזיקים באלן ישמעו את המסר הזה, הם ירחמו על בעלי וישחררו אותו".

חפרו את קבריהם

חפרו את קבריהם: "המלחמה רק התחילה"

בעוד שהמאמצים לגיבוש קואליציה בינלאומית נגד דאע"ש נמשכים, סרטון חדש ומצמרר מתוצרת הארגון התפרסם ברשת ובו נראים חיילים סורים הכורים את קבריהם, רגע לפני הוצאתם להורג. "המלחמה רק החלה", מזהיר המוציא להורג בזמן הסרטון את מדינות המערב ובראשן - ארצות הברית.

בסרטון נראה פעיל רעול פנים, המדבר באנגלית במבטא מערבי כמעט מושלם, הפונה למצלמה כשלידו דגל הארגון ומאחוריו החיילים הסורים במהלך החפירה. "אנחנו כאן בחטיבה ה-17 מחוץ לעיר א-רקה ואנחנו כאן עם החיילים של באשר", אומר הפעיל.

"אנחנו נמצאים סמוך למקום שבו החיילים הללו הטילו את אימתם על המוסלמים באזור. בעזרת אללה, הצדק ייעשה עם הכופרים האלה", מוסיף האיש שמצביע לעבר הבניינים באזור ואומר: "מאחורי אתם יכולים לראות את מגורי הקצינים המלאים בקליעים של המדינה האסלאמית".

כפי שנוהג הארגון, החיילים הסורים אף אולצו לדבר אל המצלמות. "היום אנו כורים את הקבר שלנו, המדינה האסלאמית תפסה אותנו בשעה שנמלטנו מהבסיס", סיפר אחד החיילים. "שירתנו תחת באשר והוא נטש אותנו. הגורל שלנו הוא להישחט".