השירות החשאי: הפורץ לבית הלבן היה חמוש בסכין

מחקירת השירות החשאי עולה כי עומאר גונזלס, האיש שפרץ למתחם הבית הלבן במהלך סוף השבוע, היה חמוש בסכין. במקביל, עצרו הלילה אנשי השירות אדם נוסף שהתקרב למקום, לאחר שעורר את חשד המאבטחים

הבית הלבן. ארכיון (רויטרס)

עומאר גונזלס, האיש שהצליח לפרוץ בליל שישי האחרון למתחם הבית הלבן, והגיע כמעט עד לדלת האחוזה, נשא על גופו סכין - כך עולה מממצאי החקירה הראשונית של השירות החשאי האמריקני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר התקרית טענו בשירות החשאי, הארגון האחראי על שמירת ביטחונו האישי של הנשיא ברק אובמה, כי גונזלס לא היה חמוש בשעה שנתפס על מדשאות הבית הלבן.

בשלב זה מנהלים בשירות החשאי חקירה מקיפה על מנת לגלות כיצד גונזלס הצליח להיכנס חמוש למתחם השמור ביותר בוושינגטון. עוד עלה מהחקירה הראשונית לאחר האירוע כי דלתות הבית לא היו נעולות בשעה שגונזלס התקרב אליהן.

בשירות הבהירו כי בזמן שגונזלס נעצר על דשא הבית הלבן, הנשיא אובמה וגם בני משפחתו לא שהו במקום. עורך דינו של גונזלס טען בדיון בעניינו כי מדובר בחייל לשעבר בצבא ארה"ב, ששירת כצלף באחת מיחידות הצבא.

מלבד התקרית שאירעה בסוף השבוע, עצרו הלילה אנשי השירות החשאי אדם נוסף בקרבת הבית הלבן, לאחר שעורר את חשדם של המאבטחים. האיש נעצר לאחר שהגיע לבית הלבן ברגל, הורחק מהמתחם ולאחר מכן חזר למקום ברכבו וסירב לעזוב.