הכירו את בירת האסלאם של ארה"ב

דירבורן. עיירה קטנה ונידחת למדי, רק 100 אלף איש, אבל זו העיר שיש בה הכי הרבה תושבים באמריקה, שנתונים למעקב מחשש לקשר אפשרי לטרור. זו עיר עם רוב ערבי, עם כאלו שרוצים להשתלב בחלום האמריקני אבל גם כזו שיש בה הרבה אנטישמיות והזדהות עם חיזבאללה וחמאס. איך מתמודדת עם האתגר הזה אמריקה?

שעה וחצי של טיסה מניו יורק ומהחלון נפרשת לה דטרויט. המטוס נוגע בקרקע, ואחרי נסיעה של עוד 20 דקות מערבה, השפה של השלטים שבצד הדרך מתחלפת לאט לאט. ברוכים הבאים לדירבורן, העיר שזכתה לכינוי "בירת האסלאם של אמריקה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעיר דירבורן חיים כ-100 אלף איש. 40% מהם הם ממוצא ערבי. הגיעו אליה פלסטינים, הגיעו אליה מעירק, מלבנון, מתימן ומארצות נוספות. דירבורן היא למעשה הריכוז הכי גדול של אזרחים ממוצא ערבי מחוץ למזרח התיכון. בחצר האחורית של ארצות הברית גדלים חלומות אמריקנים, אבל גם דעות קדומות ועשבים שוטים. ברקע נמצא כל הזמן המזרח התיכון שמסרב להרפות את אחיזתו.

"הציונות חטפה את היהדות". ארכיון (חדשות 2)

רבים מתושבי העיר שביקשנו להיפגש איתם סירבו או לא ענו. נאפע אבו נאב, צלם ומפיק אירועים מקומי, הסכים. "אנחנו מבינים היטב את ההבדל בין ציונות לבין יהדות", הוא הסביר לחדשות 2. "ציונים הם לא יהודים, בדיוק כמו שאנשי דאעש הם לא מוסלמים. הציונות חוטפת את היהדות כשם שדאעש חוטף את האסלאם".