ניקולא סרקוזי הודיע: חוזר לפוליטיקה

נשיא צרפת לשעבר מתכוון לרוץ לנשיאות בשנת 2017. חמש שנים לאחר שהפסיד במירוץ לפרנסואה הולנד והכריז על פרישה מהחיים הציבוריים, כתב סרקוזי בעמוד הפייסבוק שלו: "היה לי זמן לחשוב על כל השנים של פעילותי האינטנסיבית, לנתח את המהלכים בכהונתי וללמוד מהם"

חוזר לפוליטיקה. סרקוזי (AP)

נשיא צרפת לשעבר, ניקולא סרקוזי, הודיע היום (שישי) בעמוד הפייסבוק שלו כי הוא מתכוון לחזור לפוליטיקה במדינתו - כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענתו, הוא יבקש להנהיג את מפלגתו, "האיחוד למען תנועה עממית", המהווה היום כאופוזיציה בפרלמנט הצרפתי. אם אכן יעמוד בראש המפלגה, הוא יוכל להתמודד פעם נוספת במירוץ לנשיאות בשנת 2017.

ב-2012 הריצה המפלגה את סרקוזי לקדנציה שנייה כנשיא צרפת, אולם הוא הפסיד בסיבוב השני לפרנסואה הולנד, המועמד הסוציאליסטי שמונה לכהן כנשיא צרפת. בשנת 2007 ניצח סרקוזי את הבחירות ונבחר לנשיאות.

"בערב הבחירות לנשיאות בשנת 2012, הודיתי לעם הצרפתי על הכבוד שהוא נתן לי כשאיפשר לי להנהיג את גורל המדינה במשך חמש שנים", פתח סרקוזי את הסטטוס שלו. "אמרתי אז כי בכוונתי לפרוש מכל פעילות ציבורית".

"מאז היה לי זמן לחשוב על כל השנים של פעילותי האינטנסיבית", המשיך סרקוזי. "הייתי מסוגל לעשות את הצעד ההכרחי ולנתח את המהלכים בכהונתי, ללמוד מהם ולחזור למה שהיה ההיסטוריה המשותפת שלנו".