המלחמה בדאע"ש: צרפת תקפה לראשונה - אלפי פליטים מתחננים בגבול הטורקי

בפעם הראשונה תקפו מטוסים צרפתיים מטרה של ארגון הטרור בעירק. לשכתו של הנשיא הצרפתי דיווחה - "המטרה הושמדה". בגבול טורקיה-סוריה התאספו אלפי פליטים, עם רכושם בתוך שקים, שנמלטו ממצור שהטיל דאע"ש על אזור שלם. חיילים טורקים מונעים מהם לעבור את הגדר

פליטים סוריה בגבול הטורקי, אתמול (רויטרס)

המלחמה בדאע"ש מתרחבת, והיום גם צרפת מצטרפת אליה רשמית, עם הודעתה על תקיפה ראשונה של מטוסים צרפתים בעירק נגד מטרות של ארגון הטרור. במקביל, מגבול סוריה-טורקיה מגיעות תמונות קשות של אלפי פליטים שמנסים לברוח מאימת ארגון הטרור האכזרי -  אך אין להם לאן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מטוסינו ביצעו הבוקר תקיפה ראשונה נגד מתקנים לוגיסטיים של הטרוריסטים", הודיעה לשכתו של נשיא צרפת פרנסואה הולנד. "המטרה בצפון-מזרח עירק הושמדה לחלוטין". בצרפת הבהירו כי לא מדובר בתקיפה האחרונה של צרפת במדינה.

ובעוד מטוסי צרפת תוקפים מטרות של דאע"ש, בסוריה מנסים אלפי אזרחים להימלט מזרועות הטרוריסטים. בתמונות שמגיעות מגבול טורקיה-סוריה נראה "נחיל" של אלפי פליטים עומד סמוך לגדר הגבול, מתחנן לעזרה, בעוד אנשי הביטחון הטורקיים עומדים על המשמר, דואגים שאף אחד לא יפרוץ את הגדר.

התמונות הללו מגיעות מהעיר סורוק שבדרום-מזרח המדינה, אחרי שפעילי דאע"ש הטילו מצור על עיר שאוכלוסייתה כורדית ו-21 כפרים סמוכים בסוריה. 3,000 האזרחים הנמלטים הגיעו לגבול אתמול, והמשיכו לעשות זאת גם היום. על פי העדויות, הם נושאים עימם את רכושם בתוך שקים.