הדולפין הקטן בעולם הולך ונעלם

בארגון בינלאומי למען בעלי חיים יוצאים למאבק למען הצלת זן המאווי הקטור שנמצא בסכנת הכחדה ממשית - רק 50 פריטים נותרו בטבע. הם קוראים לניו זילנד, שבסביבתה חיים הדולפינים, להתערב ולפעול נגד האיום העיקרי על היונקים - רשתות הדיג: "יש לניו זילנד הזדמנות נדירה להיות פורצת דרך"

מאווי הקטור הוא דולפין מהזן הימי הקטן ביותר והנדיר ביותר בעולם. בטבע הוא חי כיום רק באזור ניו זילנד, ופעילים למען בעלי החיים מזהירים כי אם לא תהיה פעולה מהירה ונחרצת הוא עלול להיכחד - בעיקר בשל רשתות הדיג שבהן הוא נלכד. לפני 40 שנה, היו 29 אלף פרטים של הדולפין והיום נותרו 7,000 בלבד - רק 50 מהם בטבע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בארגון הבינלאומי למען בעלי החיים קוראים לממשלת ניו זילנד לפעול ולהגביל את השימוש של הדייגים ברשתות. אם הרשויות אכן ירימו את הכפפה, תהיה ניו זילנד המדינה הראשונה בעולם שתפעל להגנת היונקים.

בארגון טוענים שניו זילנד צריכה להוות דוגמה לעולם כולו.  ד"ר ברברה מאס, מבכירי הארגון, מסבירה: "סביב העולם יש בערך 300 אלף דולפינים שמתים מרשתות דיג בכל שנה - זאת סיבת המוות השכיחה ביותר של הדולפינים ברחבי העולם ומספרם הולך ומצטמצם".

בנוגע לזן המאווי הקטור טוענת ד"ר מאס כי "אנחנו בנסיגה האחרונה, שבה מספר הדולפינים הצטמצם כך שהם כמעט נעלמים. לכן, לניו זילנד יש הזדמנות נדירה להיות פורצת דרך ולממש את הסיסמה שהיא מפיצה - 'ניו זילנד - מדינה טבעית ב-100%' - לעשות את הדבר הנכון ולהציל את החיה הזו. אני חושבת שהם יהיו גיבורים עם יפעלו כך".