דאע"ש מציגים: איום במתקפה הוליוודית

לאחר הצהרתו של אובמה כי "ישמיד בסופו של דבר" את ארגון דאע"ש, שחרר הגוף הקיצוני סרטון מאיים המזהיר את האמריקנים מפני "להבות המלחמה" אם יפתחו בפעולה קרקעית. מומחה לארגוני טרור טען כי הסרטון מעיד "שהארגון יותר נחוש מאי פעם להתעמת עם המעצמה הגדולה ביותר"

אובמה מאיים במילים - בדאע"ש מביימים תגובה: ארגון הטרור הרצחני שלח מסר מאיים לאובמה נגד פעולה קרקעית, באמצעות סרטון בשם "להבות המלחמה" - סרטון מושקע הנראה בתחילה כקדימון לסרט. הסרטון, שאורכו פחות מדקה, כולל אפקטים מיוחדים וצילום באיכות גבוהה שמעידים עד כמה הארגון משקיע בתדמיתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון שהועלה לרשת אתמול (שלישי), ואומת על ידי ה"ניו יורק טיימס", נראים חלק מההישגים הקרביים של דאע"ש - בהם כלי נשק מתקדמים ופיצוצים מרשימים - לצד אזהרות על היקף הנזק שייגרם לחיילים האמריקנים אם ידרכו על אדמת עירק. במהלך הסרטון נראים צילומי ארכיון של טנקים וכוחות אמריקנים הסופגים הפגזות וסוחבים פצועים.

בין התקיפות מופיע השלט "המשימה הושלמה", איתו הצטלם בוש ב-2003, ולצד קטעים מדברי אובמה ותמונות של הבית הלבן. בהמשך הסרטון מופיעים הכיתובים "להבות המלחמה" ו"הלחימה רק החלה", ובסופו נכתב "מגיע בקרוב", כפי שנהוג בקדימונים לסרטים.

"הלחימה רק התחילה". ארגון דאע"ש (רויטרס)

על פי ההערכות, הסרטון נוצר בתגובה לדברי אובמה, שהכריז כי הוא "יפגע ובסופו של דבר ישמיד את הארגון". למרות שנשיא ארה"ב שב על עמדתו לפיה לא יפעל קרקעית נגד הארגון בסוריה או עירק, בכירים בממשלו העריכו כי ברבות הימים פעולה קרקעית היא "בלתי נמנעת".

לית' אלחורי, מומחה לאתרי אינטרנט של ארגוני טרור, טען בשיחה עם ה"ניו יורק טיימס" כי הסרטון "מראה שהארגון יותר נחוש מאי פעם להתעמת עם המעצמה הגדולה ביותר". לדבריו, "הארגון הוא החולייה האחרונה באסטרטגיה של הארגון להפיץ את המסר שלו ברשתות החברתיות", לאחר סרטוני עריפת ראשיהם של האמריקנים והבריטים השבויים.