זרקת אשפה ברחוב? קבל אותה בחזרה

אופנוענית מחו"ל שחבשה קסדת ראש עם מצלמת גו-פרו תיעדה מצבים שונים שבהם תפסה על חם נהגי מכוניות המשליכים אשפה מהחלון ומזהמים את הסביבה. שניות אחדות לאחר כל אחד מהמקרים היא אספה את האשפה שהשליכו הנהגים, וזרקה אותה בחזרה לרכבם. תיעוד אותנטי או סרטון מבוים להעלאת המודעות בנושא? צפו

סרטון אלמוני שרץ ברשת מציג מאבק פרטי של אישה אחת באנשים המזהמים את הסביבה. האישה, רוכבת אופנוע, הצמידה לקסדת הראש שלה מצלמת גו-פרו ובאמצעותה תיעדה את המקרים שבהם "טיפלה" בגורמים המזהמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהסרטון ניתן להבין כי רוכבת האופנוע נוהגת לתפוס על חם נהגים המשליכים אשפה על המדרכה או על הכביש, ומיד לאחר מכן היא מחזירה אליהם בהפתעה את האשפה שזרקו דרך חלון מכוניתם.

כך למשל, היא זרקה מאפרה מלאה בסיגריות לעבר נהגת מכונית פרטית שהשליכה חפיסת סיגריות מחלון רכבה. ראוי לציין כי סמוך למקום שבו חנתה המכונית עמד פח אשפה מוסדר שאליו הייתה יכולה הנהגת להשליך את החפיסה בקלות, אם רק הייתה טורחת לצאת לרגע מהרכב.

במקרה אחר ניתן לראות נהג ג'יפ המשליך ממכוניתו שקית ובה שאריות מרשת המזון המהיר שבה אכל. תוך שניות אחדות ניגשה אליו האופנוענית, הפצירה בו לפתוח את חלון הרכב, ולאחר מכן הטיחה בו את השקית שהשליך עם כל תכולתה.

האם מדובר בקמפיין מתוכנן ומבוים שנועד להגביר את המודעות לזיהום וללכלוך הסביבה? או שמא מדובר בתיעוד אותנטי של מקרים שונים שבהם נתקלה אותה אופנוענית? לפי שעה, לא ניתן לדעת מה התשובה באופן חד משמעי, אבל מה שבטוח - הסרטון מצליח לעורר הדים ברחבי העולם.