בלגיה: 3 נפגעים בהצתת בית כנסת

דליקה פרצה בשעות הבוקר בבית כנסת בשכונת אנדרלכט בבירה בריסל. בתוצאה מהדליקה נפגעו קל שלושה בני אדם משאיפת עשן. הרקע לאירוע עדיין לא ברור. אתמול נפתח שוב המוזיאון היהודי בבריסל, שנסגר לאחר פיגוע הירי לפני כארבעה חודשים

שוב תקרית אנטישמית בבלגיה? המשטרה במדינה ממשיכה לחקור את הנסיבות שהובילה לדליקה שפרצה הבוקר (שלישי) בבית כנסת בבירה בריסל. בתקרית נפגעו קל שלושה בני אדם משאיפת עשן. השגרירות הישראלית בבריסל עדכנה את משרד החוץ בדבר התקרית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כלי תקשורת בבלגיה, השריפה פרצה בזמן שבתוך בית הכנסת שהו אישה ושני ילדים. כוחות כיבוי שהגיעו למקום השתלטו על האש תוך זמן קצר. במקביל לכוחות הכיבוי הגיעו לזירת הדליקה גם אנשי ביטחון רבים, מתוך חשש כי מדובר על פשע שנאה. במשטרה המקומית מעריכים מדובר בצתה, אך ייתכן כי הרקע לה הוא פלילי.

בית הכנסת המדובר ממוקם באנדרלכט - שכונת מהגרים שמרבית האוכלוסייה בה היא מוסלמית. "אני לא יודע אם המניע היה אנטישמי", אמר יהודה גוטמן, נשיא הקהילה היהודית בבלגיה, "היה מצופה שהמציתים ישרפו את ספרי התורה וזה לא קרה", אמר.

זירת פיגוע הירי במוזיאון היהודי בבריסל (AP)

לא מדובר בתקרית הראשונה מסוגה בבית הכנסת, שמשרת קהילה בת 240 בני אדם. ב-2010 הושלך בקבוק תבערה לעבר בית הכנסת. "השכנים סייעו לכבות את האש", סיפר גוטמן. ביום ראשון האחרון הושלכו אבנים ובקבוקים לעבר מבקרים באתר הזיכרון ליהודי בלגיה שנספו בשואה. אתר הזיכרון ממוקם בסמוך לבית הכנסת באנדרלכט.

במקביל, אתמול נפתח מחדש המוזיאון היהודי בבריסל, שנסגר בעקבות פיגוע הירי במקום לפני כארבעה חודשים. באירוע הקשה נרצחו ארבעה בני אדם - עמנואל ומרים ריווה, תושבי תל אביב, ושני בני אדם שעבדו במקום.