ארגון הבריאות העולמי על האבולה: "המשבר החמור ביותר בעת המודרנית"

בכינוס מיוחד שנערך היום בז'נבה מדגישים בכירים בארגון כי יש לנקוט "פעולה חסרת תקדים" על מנת להתמודד עם התפרצות מגפת האבולה במערב אפריקה. ארה"ב כבר הודיעה שתשלח חיילים לליבריה בניסיון לסייע למדינה להתמודד עם המגפה, אך בארגון הבריאות מזהירים שנדרשות פעולות נרחבות בהרבה

"המשבר החמור ביותר בעת המודרנית" (AP)

בהלת האבולה: "למשבר הבריאות שאנו מתמודדים מולו אין שום מקבילה בזמנים המודרניים" - כך אמר היום (שלישי) סגן מזכ"ל ארגון הבריאות העולמי בהתייחסות להתפרצות מגפת האבולה במערב אפריקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הממשלות שמושפעות מהמגפה אומנם מתארגנות בצורה מרשימה, אבל דרושה פעולה חסרת תקדים", אמר ברוס אילוורד, האחראי על נושא האבולה בארגון הבריאות העולמי. אילוורד קורא לקהילה הבינלאומית לפעול להקמת "קואליציה גלובלית" שתסייע במלחמה במגפה.

עד כה גבה הנגיף את חייהם של 2,461 בני אדם - כמחצית מ-4,985 המקרים הרשומים של הידבקות. בארגון הבריאות העולמי אומרים כי יש לפעול במהירות על מנת לוודא כי מספר הנדבקים לא יעלה על כמה עשרות אלפים בטרם תמוגר המגפה.

"דרוש מאמץ חסר תקדים" (AP)

בכינוס מיוחד שנערך היום בז'נבה הזהירו הבכירים מפני התנאים השוררים שבליבריה, שם מתו עד כה 1,100 בני אדם מהמגפה ושם מוגדרת ההתפרצות הקשה ביותר. "אנו נלחמים לבלימת ההתפרצות ושואפים לבלום אותה", אמר. "יש אזורים שבהם זה יקרה מהר יותר ויש אזורים שבהם זה ייקח יותר זמן". לדבריו, בשבועות הקרובים לא צפויים להיפתח בליבריה מרכזים חדשים למלחמה באבולה.

בשבוע שעבר אמר נשיא ארצות הברית ברק אובמה כי בכוונתו לשלוח אלפי חיילים אמריקניים לליבריה על מנת לסייע למאמצים הלוגיסטיים במדינה. בסיירה לאון, ניגריה וסנגל הוכרז עוצר בחלק מהאזורים בניסיון לתחום את המגפה. עד שהמאמצים הבינלאומיים עשויים לשאת פרי, בארגון הבריאות העולמי מגדירים את התפרצות האבולה הנוכחית "בלתי נשלטת".