אירן: לא נשתף פעולה עם ארה"ב

סוכנות הידיעות הרשמית בטהרן מדווחת כי המנהיג העליון של אירן טוען שהוא הטיל וטו על האפשרות לשתף פעולה עם ארצות הברית בלחימה מול ארגון הטרור דאע"ש בגלל הכוונות הרעות של וושינגטון. "הבקשה האמריקנית היא חלולה ומשרתת רק את עצמה", טען חמינאי

"כוונות רעות לוושינגטון". חמינאי (רויטרס)

פניית פרסה באירן: לאחר הדיווחים שפורסמו בתחילת החודש לפיהם המנהיג הרוחני של הרפובליקה האסלאמית עלי חמינאי אישר למפקד העליון של צבא אירן לתאם פעולות צבאיות עם הצבא האמריקני והכוחות העירקים והכורדים נגד דאע"ש - מגיעה הערב (שני) הצהרה אחרת לחלוטין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אירן סירבה לבקשה אמריקנית בגלל הכוונות הרעות של וושינגטון", אמר המנהיג העליון של אירן, כך על פי סוכנות הידיעות הממלכתית של הרפובליקה האסלאמית. "הבקשה האמריקנית היא חלולה ומשרתת רק את עצמה".

מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי בחר להתעלם הערב מהדברים שיוצאים מטהרן. "אני לא הולך לעשות צעד אחורה, צעד קדימה", הוא אמר לכתבים בבית השגריר האמריקני בפריז בוועידה הבינלאומית נגד דאע"ש. "אני לא רוצה לעשות את זה. אני לא חושב שזה תורם, בכנות".

התעלם מהדיווחים. קרי (AP)

לשאלה אם יש אמת בדיווחים על פניית ארצות הברית לאירן כדי שתצטרף לקואליציה העולמית נגד דאע"ש, השיב קרי: "אין לי מושג איך האירנים פירשו כל שיחה שנערכה או לא נערכה. אנחנו לא נמצאים בתיאום עם אירן. סוף פסוק".