אותר מיקומו של העורף של דאע"ש, המצוד נמשך

פעיל המדינה האסלאמית שמופיע בסרטוני עריפת הראשים אותר, אך סוכנות הביון הבריטית נמנעת מפעולה נגדו שעלולה לסכן את השבויים הנוספים. בינתיים, ממשיכים בשירותי הביון לעקוב אחרי תנועותיהם של הפעילים בארגון הטרור בהמתנה לשעת כושר

הוצאתו להורג של דיויד היינס, אתמול (AP)

סוכנות הביון הבריטית הצליחה לאתר את פעיל דאע"ש שהוציא להורג את העיתונאים סטיבן סוטולוף וג'יימס פולי ואת פעיל הסיוע הבריטי דיוויד היינס וזכה לכינוי - "ג'ון הג'יהאדיסט". לפי דיווח ב"אינדיפנדנט" הבריטי, למרות שמיקומו ידוע שירותי הביון לא מצליחים לשים עליו את ידם - מבלי לסכן חיים של בני ערובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"ג'ון הג'יהאדיסט" הוא חלק מקבוצה של ארבעה פעילי דאע"ש בריטים, הידועים בכינוי "הביטלס" - על שמה של הלהקה המפורסמת. במשרד הבריטי לביטחון פנים מסרבים למסור כל פרט אודות זיהויו של האזרח הבריטי, שבסרטון האחרון בו ערף את ראשו של היינס, איים גם על חייו של אזרח בריטי נוסף, המוחזק בידי הארגון, אלן הנינג.

בארגון המדינה האסלאמית פעילים, על פי ההערכות, כ-500 אזרחים בריטים בסוריה ובעירק. על פי ההערכות, סוכנויות הביון פועלות בניסיון להתחקות אחר תנועותיהם של פעילי הארגון ואמצעי התקשורת שלהם באזור סוריה.

הוועידה בפריז, היום (AP)

העולם נגד דאע"ש

הבוקר התכנסו נציגי יותר מ-30 מדינות, בהן גם חמש החברות במועצת הביטחון של האו"ם ועשר מדינות ערביות, בפריז שבצרפת, לוועידה בינלאומית לדיון בדרכי הפעולה נגד ארגון הטרור הקיצוני.

נציגי המדינות השונות דנו בדרכי הפעולה נגד דאע"ש, בין היתר בהמשך המתקפות האוויריות נגד פעיליו ובהושטת סיוע הומניטרי לאזרחים הסובלים ממסעות הכיבוש של הטרוריסטים.

נציגה בולטת שהביעה רצון להילחם בארגון המדינה האסלאמית, אך נעדרה מהוועידה, היא אירן, שלא הוזמנה עקב אי רצונה לנקוט בפעולות שיפגעו באינטרסים של בן בריתה, נשיא סוריה בשאר אסד.