"מקווה שמותו של בני יביא לשינוי גם בישראל"

אמו של רוכב האופנוע הבריטי, שתיעד את התאונה בה נהרג, מסבירה את ההחלטה שקיבלה לפרסם את הסרטון ברשת. בשיחה מיוחדת עם חדשות 2 Online היא אומרת: "אנשים רבים מרוכזים מאוד בנושא האשמה, וזו לא המטרה בכלל", וגם שולחת מסר לנהגים הישראלים

מאז שאיבדה את בנה בתאונת האופנוע הקטלנית, שאותה תיעד בעצמו במצלמת הקסדה שלו, פועלת ברנדה הולמס להגברת המודעות למניעת תאונות ולבטיחות דרכים. אחרי העניין הציבורי הרב שעורר סרטון התאונה בבריטניה וברחבי העולם, מנסה האם להסביר בשיחה מיוחדת עם חדשות 2 Online את החלטתה להפיץ את התיעוד ואומרת כי היא מקווה שהסרטון שהותיר בנה ישמש מעין צוואה שתעורר שינוי בנושא - גם בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבר עם צפייתה הראשונה בתיעוד הטראגי והאחרון של בנה, לא הייתה להולמס שום התלבטות באשר לאופן שבו עליה לנהוג. היא העלתה אותו לרשת היוטיוב, מתוך כוונה שכאבה יהווה תמרור אזהרה עבור רוכבים ונהגים בכל רחבי העולם – ביניהם גם נהגים בישראל. "האמת היא שלא ציפיתי שזה יגיע לישראל", סיפרה הולמס בשיחה עם חדשות 2 Online. "לא ביקרתי מעולם בישראל ואני גם לא ממש מכירה את הנהגים בה, אבל אם הסרטון הזה יביא שם לשינוי – אהיה מרוצה".

"אם הסרטון הזה יביא שם לשינוי – אהיה מרו (Youtube)

בעקבות פרסום הסרטון קיבלה הולמס אינספור פניות מגולשים, חלקם ביקשו להשתתף בצערה ולחזק אותה. "הסרטון הגיע גם לארה"ב, לרוסיה, לאוסטרליה, לקנדה ולניו זילנד והתגובות ממשיכות להגיע", סיפרה.

"זה לא משנה מי אשם"

לצד התגובות החיוביות היו גם מי שראו בפרסום התיעוד המצמרר מעשה פסול. הולמס מצדה מבינה את הקושי שבהתמודדות עם המראות, אך מסבירה כי המטרה היא אחרת. "אנשים רבים מרוכזים מאוד בנושא האשמה, וזו לא המטרה בכלל", אמרה. "המטרה היא הזדהות. זה ממש לא משנה מי האשם,  כאשר אתה מאבד מישהו קרוב שאתה אוהב כל כך, האבל, העצב, הלוויה – כולם זהים".

"כשאתה מאבד מישהו קרוב - האבל זהה", ההרו (חדשות 2)

בראיונות שעורכים עמה, מבקשת הולמס להעביר את המסר האישי שלה כאם ומפצירה במי שעולה על הכביש פשוט לגלות זהירות. "אתה לא רק מוכרח לשמור על החוקים ולהיות זהיר בעצמך, אלא גם לקחת אחריות על הביטחון שלך ולנסות ולצפות מה אנשים עשויים לעשות מולך ולהפוך יותר אדיב בכביש. זה מה שיפחית את מספר הקורבנות".