אוסטרליה: בית חולים בסידני פונה מחשש לפיגוע

אחרי שממשלת אוסטרליה העלתה את רמת הכוננות שלה, מחשש שפעילי דאעש יבצעו פיגועים במדינה, משטרת סידני פועלת לפינויים של 4 בתי חולים בעיר, שלגביהם התקבלו התרעות. רמת הכוננות עלתה עקב הצטרפותם של אזרחים אוסטרלים רבים לשורות ארגון הטרור הקיצוני

משטרת אוסטרליה נערכת, ארכיון (רויטרס)

ימים ספורים לאחר שממשלת אוסטרליה העלתה את רמת הכוננות מחשש לפיגוע טרור שיבצעו אנשי דאעש במדינה, החלה היום (שני) המשטרה לחקור איומים על ארבעה בתי חולים בעיר סידני, שאחד מהם אף פונה חלקית מחולים ואנשי צוות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כוחות המשטרה מתכוננים לפנות גם את שלושת בתי החולים הנוספים, לאחר שאתמול התקבלו התרעות על כוונה לבצע פיגועים. עם זאת, דוברו של אחד מבתי החולים טען כי ההתרעה "אינה רצינית", כהגדרתו, וכי הצוות ממשיך בעבודתו כרגיל.

אזרחים אוסטרלים הצטרפו לארגון. ארכיון (רויטרס)

ביום שישי האחרון העלתה ממשלת אוסטרליה את רמת הכוננות לפיגוע טרור בתחומי המדינה לדרגה אחת לפני הדרגה הגבוהה ביותר - בעקבות המספר הגדול של אזרחים אוסטרלים שהצטרפו בחודשים האחרונים לדאעש ולוחמים בשורות המדינה האסלאמית בעירק ובסוריה.

מדובר ברמה הגבוהה ביותר שעליה הוכרז באוסטרליה מאז נכנסה לשימוש מערכת ההתראה הלאומית במדינה בשנת 2003, דבר המצביע על החשש מפני ארגון הטרור הרצחני, שבו פועלים אלפים בעלי אזרחות של מדינות מערביות. עם זאת, ראש ממשלת אוסטרליה טוני אבוט טען כי לא ידוע על איום ספציפי.

סידני, אוסטרליה (רויטרס)

בשבוע שעבר הזהירה סוכנות הביון האוסטרלית שאיומי הטרור מבית גברו משמעותית בשנה האחרונה וכי העלאת הכוננות על כל הנובע מכך היא בגדר אמצעי ביטחון הכרחי. החשש במדינה מצטרף לזה של מדינות נוספות בעיקר באירופה, זאת בעקבות מידע שפעילי הארגון בעלי האזרחות המקומית מתכוונים לשוב ולבצע פעולות טרור במדינות האם.

ולצד קשייה של ארצות הברית לגבש קואליציה בינלאומית נרחבת למלחמה נגד דאעש, מידע מודיעיני חדש חושף שארגון הטרור האסלאמי הקיצוני נמצא בתנופת גיוס וכי הלוחמים בשורותיו מגיעים מיותר מ-80 מדינות שונות בעולם.

סוכנות הביון האמריקנית CIA מעריכה כי מספר לוחמי דאעש בסוריה ובעירק עשוי להיות גבוה פי שלושה מההערכות הקודמות. על פי גורם ביטחוני בכיר בארה"ב, מספר לוחמי דאעש נע בין 20 אלף ל-31,500 וזאת בניגוד להערכה הקודמת שקבעה כי מספר הלוחמים הוא כעשרת אלפים בלבד.