חשש לחיי החטוף הנוסף: "מתפללים שיחזור"

יממה לאחר פרסום הסרטון שבו נראה פעיל המדינה האסלאמית מוציא להורג אזרח בריטי, גובר החשש לחיי השבוי הנוסף - אלן האנינג, נהג אמבולנס שהתנדב בסוריה. משפחתו פרסמה תמונה מתוך מסעותיו וחבריו סיפרו: "הוא איש גדול עם לב גדול"

חשש לחייו, אלן הנינג (רויטרס)

אחרי עריפת ראשו של האזרח הבריטי, דיוויד היינס, בבריטניה מתפללים לשלומו של השבוי הבריטי הנוסף, אלן האנינג, שבדאעש איימו גם על חייו אל מול המצלמות. "אנחנו מתפללים שיאפשרו לו לשוב אל ביתו ואל משפחתו", אמר אחד מחבריו של נהג המונית שנסע לעזור לאזרחי סוריה, נחטף ועתה חייו נתונים בסכנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אלן הוא אדם מלא חמלה ואנחנו מתפללים לאללה שהוא ישוחרר בריא ושלם", סיפר קאסים ג'מיל, אחד ממארגני משלחת הסיוע, בה לקח האנינג חלק. "אנחנו שומרים על קשר עם הרשויות ואנחנו לא רוצים לומר דבר שעלול להציב אותו בכל סכנה עתידית, או שיגרום להסלמת המצב".

ג'מיל הוסיף וסיפר על אדם מקסים שעשה המון כדי לעזור לאנשים אחרים, ובסוריה שימש כנהג אמבולנס וסייע להטיב את חייהם של האזרחים במדינה המשוסעת. "הוא בחור רגיל, נהג מונית שרצה לעשות טוב. אנחנו חושבים עליו כל הזמן", הוסיף חברו.

הנינג בסוריה, ארכיון (משפחת הנינג)

לפי הדיווח ב"גרדיאן" הבריטי, האנינג היה נהג מונית מצפון מערב אנגליה ונפל בשבי הארגון אחרי שהצטרף לקבוצה של חברים מוסלמים שחברו כדי לספק עזרה הומניטארית לאזרחים בסוריה. חבריו מתארים אותו "כאדם גדול עם לב גדול" שהתנדב להצטרף למשימת הסיוע בחג המולד האחרון, אחרי שעזר בגיוס תרומות לרכישת הציוד הרפואי שהמשלחת לקחה איתה אל תוך המדינה.

השיירה בה נסעה המשלחת נעצרה על ידי רעולי פנים כשחצתה את הגבול עם טורקיה. חבריו, ששוחררו מאוחר יותר, סיפרו לעיתונאים כי הנינג, בן ה-47, הופרד מהם. מאז, חבריו ומשפחתו שמרו על שתיקה בכל הנוגע לסכנה בה הוא נתון, לבקשת משרד החוץ הבריטי, בעוד מאחורי הקלעים נעשו ניסיונות לשאת ולתת באשר לשחרורו.

היום, אחרי שדאעש הראה ונקב בשמו של הנינג, בסרטון הוידאו בו נערף ראשו של היינס, משרד החוץ הבריטי הסיר את בקשתו מכלי התקשורת להימנע מלחשוף את זהותו, והפיץ תמונה של הנינג שצולמה במהלך מסעו לסוריה.

הארגון ממשיך להתעצם, דאעש (רויטרס)

"לא מוסלמים - מפלצות"

"למרבה הצער, אנחנו בני העם הבריטי משלמים את המחיר על ההחלטות האנוכיות של הפרלמנט שלנו", אמר בסרטון היינס, שנחטף בסוריה בשנת 2013 בעת שעבד בארגון צרפתי - רגע לפני שנערף ראשו. "הלכת אחרי האמריקנים לעירק כמו שאר ראשי הממשלה הבריטיים לפניך, שלא יכולים למצוא את האומץ ולסרב לאמריקנים".

ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון התייחס היום לסרטון המזעזע ולאיומים שממשיך דאעש לשגר והבטיח לרדוף את הרוצחים. "אלו "לא מוסלמים - אלא מפלצות", אמר קמרון וציין שהמדינה שלו "נעשית חולה" מכך שאזרח בריטניה הוא שביצע את הרצח הבלתי נתפס.

"זהו רצח נתעב ודוחה של עובד סיוע חף מפשע", הדגיש ראש הממשלה הבריטי. "זהו אקט של רשע טהור. ליבי יוצא למשפחתו של דיוויד שהראתה אומץ אדיר במהלך כל הפרשה הזאת. נעשה כל שביכולתנו כדי למצוא את הרוצחים ולהעמיד אותם לדין, ייקח כמה זמן שייקח".