ראש ממשלת בריטניה: "דאעש לא מוסלמים - הם מפלצות"

ראש ממשלת בריטניה כינס את צוות הביטחון שלו, "צוות קוברה", בעקבות רצח פעיל זכויות האדם הבריטי, דיוויד היינס. קמרון התייחס ל"ג'ון הג'יהאדיסט" ואמר כי הוא מזועזע מהעובדה שאזרח בריטי הוא זה שביצע את הרצח. קמרון טען שמבצעי הרצח, אנשי דאעש, הם "לא מוסלמים - אלא מפלצות"

כינס את "צוות קוברה". קמרון (רויטרס)

שעות לאחר פרסום הסרטון המתעד את עריפת ראשו של האזרח הבריטי, דיוויד היינס, כינס הבוקר (ראשון) ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון את צוות הביטחון שלו, המכונה "צוות קוברה". קמרון אמר שהמדינה שלו "נעשית חולה" מכך שאזרח בריטניה ביצע את הרצח הבלתי נתפס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הרצח לא יוביל את בריטניה לצמצם את האחריות שלה בפעולה נגד דאעש", אמר ראש ממשלת בריטניה בהודעה מיוחדת. הוא אף הביע את תמיכתו בעימות צבאי ישיר עם הארגון, אבל הדגיש שהוא לא מתכוון לשלוח חיילים בריטים שיילחמו על אדמת סוריה ועירק. קמרון טען בהודעה שאנשי דאעש הם "לא מוסלמים - אלא מפלצות".

חמושי דאעש, שולטים ברחובות בעיראק (חדשות 2)

"זהו רצח נתעב ודוחה של עובד סיוע חף מפשע", חזר ראש הממשלה על המסר שהעביר מוקדם יותר הבוקר. "זהו אקט של רשע טהור. ליבי יוצא למשפחתו של דיוויד שהראתה אומץ אדיר במהלך כל הפרשה הזאת. נעשה כל שביכולתנו כדי למצוא את הרוצחים ולהעמיד אותם לדין, ייקח כמה זמן שייקח. אנחנו לא יכולים להתעלם מהאיום של הארגון על ביטחוננו וביטחונן של בנות בריתנו". קמרון אף הזהיר שהארגון מאיים על המזרח התיכון כולו ועל רחובות הערים בבריטניה.

גם נשיא ארצות הברית ברק אובמה גינה את הרצח הברברי של דיוויד היינס בידי דאעש. "ארצות הברית עומדת כתף אל כתף עם בעלת בריתה וחברתה (בריטניה) באבלה", נמסר בהודעת הבית הלבן. "אנו נעבוד ביחד כדי ליצור קואליציה רחבה ולהביא את התוקפים הללו לדין. נהרוס ונחריב את אלו שמאיימים על האזור ועל העולם".

הוסיפו לגנות. אובמה והולנד (רויטרס)

גם בפריז גינו היום בתוקף את המקרה. "הרצח המתועב של דיוויד היינס מראה שוב את דחיפות הפעולה של הקהילה הבינלאומית נגד ארגון דאעש", נכתב בהודעת הנשיא הצרפתי פרנסואה הולנד שתיאר את הארגון כ"ארגון של פחדנים".