רכב המרוץ התרסק, הנהג חולץ ורץ

מרוץ המכוניות החשמליות בסין הסתיים בתאונה דרמטית בין שניים מהנהגים המובילים במהלך ההקפה הראשונה. אחד הנהגים פגע ברכבו של יריבו, שהתעופף לעבר מעקה הבטיחות והתהפך עם רכבו, אך למרבה המזל לא נפגע וקם על רגליו לתשואות הקהל

המרוץ נחנך בתאונה והסתיים במזל גדול: חובבי מרוצי המכוניות בסין שמחו להיות הראשונים שמארחים את טורניר אליפות ה"פורמולה E", בהשתתפות נהגים מפורסמים ומצליחים שנסעו במכוניות חשמליות. המרוץ, שנערך ביום שישי האחרון, התנהל בהצלחה מקצועית ומסחרית - עד ההקפה האחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שניים מהנהגים הבולטים במרוץ התנגשו זה בזה בסיבוב האחרון: ניק היידפלד ניסה לעקוף את ניקולס פרוסט, אך יריבו התנגש בו והעיף אותו קדימה לעבר מעקה הבטיחות. מכונית המרוץ של היידפלד בן ה-37 התהפכה באוויר לתדהמתם של הצופים ואנשי הצוות, ששמחו לראות לאחר מספר שניות את היידפלד נעמד על רגליו ורץ למקום מבטחים.

הנהג עדכן את הצוות הרפואי כי לא ספג אף פגיעה, אך מערכת ההנעה של הרכב נהרסה במהלך ההתהפכות והיידפלד נאלץ לפרוש מתחרות נוספת אליה הוזמן בסין. גם רכבו של פרוסט נפגע, והשניים פרשו מהמרוץ בו זכה לוקאס דה גראסי הברזילאי.

"למרבה המזל אני בסדר, הופתעתי שהפגיעה לא הייתה חמורה יותר", סיפר היידפלד לאחר התאונה. "נעמדתי לצידו של ניקו לפני הפנייה האחרונה, ולא היה שום דבר שהייתי יכול לעשות". פרוסט, שככל הנראה יואשם בגרימת התאונה, טען להגנתו: "לא ראיתי אותו וזה מאכזב להפסיד את הניצחון ככה - לא חשבתי שהוא ינסה לעקוף ככה".