ראש ממשלת בריטניה: "רצח נתעב ודוחה, רשע טהור"

הרצח המחריד של האזרח הבריטי שפורסם הלילה בידי ארגון דאעש הביא את ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון להפסיק את עיסוקיו בענייני משאל העם בסקוטלנד ולשוב למעון ראש הממשלה בלונדון לדון בהתפתחויות. "זוהי פעולה של רשע טהור", אמר. הנשיא אובמה גינה הרצח והוסיף: "נהרוס את אלה שמאיימים על העולם"

ר"מ בריטניה קמרון, ארכיון (רויטרס)

שוב זעזוע בבית הלבן ובדאונינג 10 למראה הזוועות שמבצע ארגון דאעש: מנהיגי ארה"ב ובריטניה פירסמו הודעות גינוי חריפות להוצאה להורג של האזרח הבריטי דיוויד היינס הלילה (ראשון), האזרח המערבי השלישי שראשו נערף מול המצלמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זהו רצח נתעב ודוחה של עובד סיוע חף מפשע", אמר ראש ממשלה בריטניה דיוויד קמרון. "זהו אקט של רשע טהור. ליבי יוצא למשפחתו של דיוויד שהראתה אומץ אדיר במהלך כל הפרשה הזאת. נעשה כל שביכולתנו כדי למצוא את הרוצחים ולהעמיד אותם לדין, ייקח כמה זמן שייקח", הוסיף.

היינס מוצא להורג (AP)

לוחם הארגון דאעש תקף בסרטון את קמרון עצמו, ואמר כי הוא אחראי לרצח: "נכנסת בהתנדבות לקואליציה עם ארצות הברית נגד המדינה האסלאמית בדיוק כמו קודמך בתפקיד, טוני בלייר". קמרון, הנערך למשאל העם שיתקיים בסקוטלנד ביום חמישי, עצר את סדר יומו והגיע לדאונינג 10 בלונדון סמוך לחצות, כדי להתעדכן באירועים מהמזרח התיכון.

תוך זמן קצר אמר בעל בריתו של קמרון, נשיא ארצות הברית ברק אובמה, כי גם הוא מגנה בכל לשון את "הרצח הברברי" של דיוויד היינס בידי דאעש. "ארצות הברית עומדת כתף אל כתף עם בעלת בריתה וחברתה (בריטניה) באבלה", נמסר בהודעת הבית הלבן. "אנו נעבוד ביחד כדי ליצור קואליציה רחבה ולהביא את התוקפים הללו לדין. נהרוס ונחריב את אלו שמאיימים על האזור ועל העולם".