קרי: למצרים תפקיד קריטי במלחמה נגד דאעש

מזכיר המדינה האמריקני נפגש עם ההנהגה המצרית ודיבר על חשיבותה של קהיר "במאבק הגלובלי נגד הטרור והקיצוניות". הוא הדגיש כי שמע ממנהיגים ערבים ש"המסרים של שנאה נדחים על ידי רוב המוסלמים בעולם". שר החוץ המצרי: "ההתנגדות לטרור היא אחריות קולקטיבית של כל חברי הקהילה הבינלאומית"

קרי ונשיא מצרים בפגישתם היום (רויטרס)

ארה"ב ממשיכה במאמציה לגבש קואליציה רחבה למלחמה בארגון הטרור הרצחני דאעש, והיום (שבת) נפגש מזכיר המדינה ג'ון קרי עם ההנהגה המצרית והדגיש את "תפקידה הקריטי" של קהיר במלחמה נגד הקיצונים המוסלמים באזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

 קרי שוחח עם נשיא מצרים עבדל פתח א-סיסי ומזכ"ל הליגה הערבית נביל אל ערבי, לפני שנפגש עם מקבילו המצרי סאמח שוקרי. במהלך מסיבת עיתונאים משותפת עם שוקרי אמר מזכיר המדינה האמריקני כי למצרים יש השפעה גדולה באזור בשל היותה בירה אינטלקטאולית ותרבותית: "ככזו היא יכולה לשחק תפקיד מרכזי במאבק הגלובלי נגד הטרור והקיצוניות".

"האידיאולוגיה של דאעש לא קשורה לאיסלאם", הדגיש קרי. "זה נהיה ברור יותר ויותר שהמסרים של שנאה נדחים על ידי רוב המוסלמים ברחבי העולם. שמעתי זאת בבירור ממנהיג אחרי מנהיג במדינות מוסלמיות שבהן ביקרתי".

אחריות של כל הקהילה הבינ"ל - חמושי דאעש (רויטרס)

מזכיר המדינה הדגיש את הצורך של שותפותיה של ארה"ב לתמוך בממשלתה החדשה של עירק, לא רק מבחינה צבאית, אלא גם בסיוע הומניטרי ובפגיעה במנגנוני הכספים והגיוס של דאעש.

שר החוץ המצרי אמר כי "אנו מזהים קשרים ושיתוף פעולה בין ארגוני טרור שונים ורואים את הסכנה בכך שהם חוצים גבולות. אנחנו מאמינים שההתנגדות לטרור היא אחריות קולקטיבית של כל חברי הקהילה הבינלאומית וצריכים להיות צעדים החלטיים כדי להשיג את המטרה הזאת".