פרשת המתיחה וקייט מידלטון: מאות אלפי דולרים למשפחת האחות שהתאבדה

בשנת 2012 התאבדה אחות בית חולים בבריטניה, לאחר שנפלה קורבן למתיחה של שני שדרנים אוסטרלים שביקשו מידע על הדוכסית קייט מידלטון שאושפזה. תחנת הרדיו הודיעה כי תתרום למשפחה מאות אלפי דולרים לצורך שיקום. "מקווים שזה יוכל לסייע", הם אמרו

קייט מידלטון (רויטרס)

תחנת רדיו האוסטרלית תרמה 450 אלף דולר למשפחתה של האחות הבריטית ג'קינתה סלדנהא, שהתאבדה לאחר שנמתחה על ידי שני מגישים אוסטרלים מהתחנה שהתחזו וביקשו מידע על הדוכסית קייט מידלטון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סלדנהא, אחות ממוצא הודי בת 46 במותה, נפלה קורבן בדצמבר 2012 למתיחה של שני השדרנים מייקל כריסטיאן ומל גרייג שהציגו את עצמם בטלפון כמלכה אליזבת ובנה הנסיך צ'ארלס - שביקשו לברר פרטים על מצבה הבריאותי של הדוכסית קייט מידלטון שאושפזה עם בחילות בשל ההריון.

סלדנהא, שלא מסרה פרטים אך חשבה שאכן מדובר באנשי המלוכה הבריטית, העבירה את השיחה לאחות שטיפלה במידלטון, וזו מסרה להם מידע חסוי על אודותיה. מספר ימים לאחר שהמתיחה הושמעה בכל רחבי העולם - סלדנהא נמצאה ללא רוח חיים, ואף השאירה אחריה מכתב.

האחות שהתאבדה (רויטרס)

שני השדרנים הושעו אז מהתכנית ובריאיון משותף הביעו צער עמוק על מה שאירע. "רק רצינו שזו תהיה בדיחה, זה שובר לב ואנחנו הרוסים ומנסים לעכל את מה שקרה", הם אמרו בבכי.

על פי הודעת תחנת הרדיו, הכסף נתרם כדי לעזור למשפחתה להשתקם מהאסון שפקד אותם. "אנחנו לא מניחים שכסף זה מה שיעזור להקל על תחושת האובדן הקשה, אך אנו תקווה שזה יוכל לסייע", אמרה דוברת התחנה.