ראש ה-CIA לשעבר: "תקיפת דאעש מהאוויר – כמו מין מזדמן"

מי שהיה ראש ה-CIA מותח ביקורת על מדיניות אובמה בעניין תקיפת דאעש והשווה את התקיפות מהאוויר למין מזדמן. "נדמה כאילו זה מספיק עם מעט מחויבות", הוא אמר – והדגיש שאין לשלול תקיפה קרקעית. דבריו עוררו סערה בשל הביטוי בו בחר להשתמש

ארגון דאעש (רויטרס)

נשיא ארה"ב ברק אובמה הצהיר כי יטפל ביד קשה בארגון הרצחני דאעש - אך נראה שכבר מבית הביקורת נגדו גוברת על אופן התקיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הסתמכות על כוח אווירי זה כוח משיכה כמו של מין מזדמן - זה נדמה כאילו זה מספיק אבל עם מעט מאוד מחויבות, אנחנו צריכים להיזהר מאסטרטגיה של כוח אווירי בלבד", אמר הגנרל מייקל היידן שהיה ראש ה-CIA וחיל האוויר האמריקני.

לדברי היידן, שדבריו צוטטו בכלי תקשורת בארה"ב לאחר שהתראיין למגזין ביטחוני, אין לשלול על הסף שימוש בכוחות קרקעיים כי זה מראה למדינות העולם שוושינגטון אינה מחויבת מספיק לכל הקשור בארגון הטרור דאעש.

דבריו של היידן והדוגמה שנתן, עוררה סערה רבה ברשתות החברתיות בארה"ב, זאת אחר שבחר להשתמש דווקא במילים "מין מזדמן" - כדי להדגים את הפעולה האווירית.

מייקל היידן (רויטרס)

סקר: 64% בעד תכנית אובמה

למרות דבריו, סקר שפורסם הלילה בסוכנות הידיעות רויטרס מצביע על כך שרוב האמריקנים בעד תקיפה מהאוויר בלבד של ארגון המדינה האסלאמית. על פי הסקר 64% מהאמריקנים תומכים בתכנית של הנשיא אובמה לתקיפה מהאוויר של מטרות דאעש, בעוד 21% התנגדו ואילו 16% לא השיבו.

אובמה עצמו הצהיר אמש כי הוא משוכנע שהמדיניות שלו היא זו שתצליח לחסל את ארגון המדינה האסלאמית. "האיום הזה הביא לכך שהעולם מבין את הצורך בחיסול הקיצונים האלה שאין להם מקום במאה ה-21", הוא אמר במהלך אירוע התרמה.