אמו של פולי: "מזועזעת ונבוכה מהתנהגות הממשל האמריקני"

שבועות ספורים לאחר שבנה ג'יימס הוצא להורג על ידי פעילי דאעש, תוקפת דיאן פולי את הממשל האמריקני שלא פעל לשחרורו. לדבריה, פקידים בכירים אף הערימו קשיים על מאמצי החיפוש. "ג'ים האמין עד הרגע האחרון שהממשל שלו ישחרר אותו", סיפרה בצער

פולי ברגעיו האחרונים, ארכיון (רויטרס)

שבועות ספורים לאחר שבנה הוצא להורג באכזריות על ידי פעילי המדינה האסלאמית (דאעש), תוקפת אמו של העיתונאי ג'יימס פולי את הממשל האמריקני על כך שלא פעל לשחרור בנה. בריאיון לאנדרסון קופר ברשת CNN אומרת דיאן פולי כי "לא הרגשנו שג'ים נמצא כלל בסדר העדיפויות של הממשל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פולי האם התייחסה לתחושות הקשות בקרב בני המשפחה, שנאלצו לצפות בסרטון המזעזע שבו מתועדים רגעיו האחרונים של בנם, עד לעריפת ראשו בידי הפעילים של ארגון הטרור הקיצוני. לדבריה היא "נבוכה ומזועזעת מהדרך שבה התמודד הממשל עם חטיפתו של ג'יימס".

הוריו של פיסטוריוס, ארכיון (רויטרס)

לטענתה, בכירים בממשל האמריקני לא רק שלא סייעו, אלא אף הערימו קשיים על מאמצי המשפחה לסייע בחיפושים. "פקידים בכירים אמרו לנו לא לפנות לתקשורת, למרות שהם לא היו מוכנים לבצע חילופי שבויים או כל פעולה צבאית כדי להציל את בני", סיפרה דיאן בריאיון מכמיר הלב.

עוד הוסיפה דיאן כי גורמים בממשל הדגישו בפניה כי תשלום כופר לפעילי הטרור המחזיקים בבנה מהווה עבירה פלילית. בעקבות הדברים החליטה האם המסורה לפתוח בחקירה עצמאית, היא טסה מספר פעמים לאירופה וראיינה אנשים שהוחזקו על ידי הארגון ושוחררו. לדבריה, ה-FBI פנה אליה על מנת לברר אם השיגה מידע משמעותי במסעות אלו.

"זה היה מעציב את ג'ים, הוא האמין עד הסוף שהממשל שלו יגיע לחלץ אותו", סיפרה האם בכאב. בשיחות שקיימה עם אנשים שפגשו אותו בשבי, היא גילתה כי בנה המשיך לשמור על אופטימיות ולהאמין כי יבוא היום שבו ישוחרר בשלום. "הוא האמין באמריקה, הוא חשב שהמדינה תראה בו אזרח בעל ערך", הוסיפה דיאן.