בדרך חזרה מהחלל עוצרים בקזחסטן

שלושה חברי צוות מתחנת החלל הבינלאומית נחתו בשלום במדינה הסובייטית לשעבר לאחר שירות של כחצי שנה בתחנת החלל הבינלאומית. השלושה ביצעו הליכות חלל ושיפרו את הרובוט שנמצא בתחנת החלל

שיבה מוצלחת מהחלל: קפסולת חלל מסוג "סויוז" הנחיתה הבוקר (חמישי) בשלום שלושה אסטרונאוטים - שניים מרוסיה ואחד מארצות הברית - בקזחסטן, לאחר שעבדו במשך כחצי שנה בתחנת החלל הבינלאומית. מדובר למעשה במתקן מחקר בשווי 100 מיליארד דולרים, הנמצא בבעלותן של 15 מדינות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האסטרונאוט האמריקני סטיב סוואנסון והקוסמונאוטים אלכסנדר סקוורטסוב ואולג ארטמייב נחתו בשלום במדינה הסובייטית לשעבר. השלושה נחתו בכדור הארץ באמצעות אותה קפסולה ששינעה אותם לתחנת החלל בחודש מרס האחרון, ואף השתמשו במצנחיהם על מנת להגיע לקרקע בטוחה.

בנאס"א בירכו על הנחיתה המוצלחת וטענו כי הצוות "עשה דברים חשובים". הקוסמונאוטים ביצעו מספר הליכות ירח, ויחד עם חברם האמריקני ביצעו מספר ניסויים בחלל. בין השאר שיפרו השלושה את האבטיפוס של הרובוט על החללית ותיקנו ציוד שבור בתחנה, בה נשארו שלושה אסטרונאוטים אחרים. שלושה אנשי צוות נוספים, בהם אזרחית מרוסיה, צפויים להמריא לתחנה בעוד כשבועיים.