קרי מבטיח: "לא נעמוד מנגד כשהרוע מתפשט"

מזכיר המדינה האמריקני נחת בעירק, נפגש עם ראש הממשלה הנכנס והבטיח להילחם בעוצמה נגד המדינה האסלאמית (דאעש). "העולם לא יוכל לשבת בצד ללא מעשה", התחייב קרי. הלילה צפוי הנשיא אובמה לחשוף את אסטרטגיית הפעולה נגד ארגון הטרור

קרי מעל שמי עירק, היום (רויטרס)

שעות ספורות לפני שנשיא ארה"ב ברק אובמה יציג את אסטרטגיית הפעולה שלו נגד המדינה האסלאמית (דאעש), אומר היום מזכיר המדינה ג'ון קרי כי הקהילה הבינלאומית לא תוכל לשבת ללא מעשה בזמן שארגון הטרור הקיצוני מתעצם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הדברים אמר קרי במהלך ביקורו בעירק, שם נפגש עם ראש הממשלה הנכנס והבטיח כי ארצו תהיה שותפה מרכזית במלחמה נגד דאעש. "לכולנו יש אינטרס ברור בתמיכה בממשל החדש בעירק בצומת המרכזית הזו", הדגיש מזכיר המדינה.

ממשיכים להתעצם, לוחמי דאעש (רויטרס)

"אני מתחייב שהקואלציה שבמרכז האסטרטגיה הבינלאומית שלנו תגדל ותעמיק בימים שעומדים לפנינו", הדגיש קרי, שהמדיניות של ארצו נותרה בימים האחרונים לוט בערפל, עד להודעתו הצפויה הלילה של הנשיא האמריקני.

"ארצות הברית והעולם כולו פשוט לא תעמוד מנגד בזמן שהרוע של המדינה האסלאמית מתפשט", הוסיף קרי בשיחה שהתקיימה עם עיתונאים בבירה העירקית. עוד קודם לכן הוא ערך סיור מעל שמי המדינה במסוק, שם צפה בכמה מהמוקדים שבהם התרחשה הלחימה עד לא מכבר.

ממתינים לאובמה, ארכיון (רויטרס)

לפנות בוקר אמר הנשיא האמריקני לקונגרס כי לארצו יש את הסמכות לפעול נגד ארגון הטרור האכזרי. אובמה הדגיש כי בניגוד למצב לאחר התקיפה הכימית שביצע אסד בדמשק, הפעם לא יבקש את אישור הקונגרס לנקוט בפעולה צבאית.

"הוא פרש את אמונתו כי האומה חזקה יותר והמאמצים שלנו אפקטיביים יותר כשהנשיא והקונגרס עובדים ביחד כדי להילחם באיומים על הביטחון הלאומי, כמו בדאעש", אמר הלילה דובר הבית הלבן בוושינגטון.