בגינס חוגגים 60 במהדורה מיוחדת

ספר השיאים המפורסם חוגג 6 עשורים וכמיטב המסורת כולל תארים והישגים מיוחדים ומוזרים כאחד. לאיזה אורך מגיעה הלשון הארוכה בעולם, מי האמן שלו סינגל עם הכי הרבה מילים ואיפה נוסע הקרוון הקטן בעולם? צפו בסרטונים שמתעדים את השיאים

הוועדה העולמית שמעניקה את האישור הרשמי לשבירת שיאי גינס - ההוצאה לאור של ספר השיאים המפורסם - הכריזה על פרסום המהדורה ה-60 שלה, שתכלול גם שיאים מהעבר וגם חדשים ותגיע מחר לחנויות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ספר השיאים של גינס יצא לראשונה בשנת 1955 ומהר מאוד הפך לתופעה עולמית - מאז ועד היום נמכרו כ-132 מיליון עותקים במאה מדינות שונות.

כמיטב המסורת, גם המהדורה ה-60 תכלול שיאים מוזרים. אחד מהם שייך לניק סטואוברל, צעיר בן 24 מקליפורניה המחזיק בתואר המחייב בעל הלשון הארוכה בעולם - 10.1 סנטימטר. "הלשון שלי יעילה להרבה מאוד דברים", משוויץ ניק. "אני יכול ללקק גלידה מכל צדדיה בלי להשאיר טפטופים על הגביע".

הממציא יניק נואה מבריטניה בנה לעצמו את הקרוון הקטן בעולם, שאורכו 2.39 מטר וגובהו 79 סנטימטר.

מקל גולף לא שגרתי (רויטרס)

קרסטן מאס, דני בן 49, יצר את מקל הגולף הארוך בעולם באורך 5.37 מטר: "כששחקני גולף אחרים רואים את זה, הם חושבים שאי אפשר להכות עם המקל הזה, אבל אני מצליח להכות בקלות, וזה מצחיק".

יש גם שירים ששוברים שיאים - שירו של אמינם "Rap god", שנכלל באלבומו האחרון "The marshal Mathers LP 2", הפך לסינגל שכולל הכי הרבה מלים אי פעם - 1,560 מלים".

עורכי המהדורה של 2015 מביטים לאחור בסיפוק ומציינים את השינויים הגדולים שחלו בעולם עם השנים. כמו למשל בקבוק היין היקר בעולם, שבמהדורה הראשונה של ספר השיאים עמד על 8 ליש"ט והיום עולה 60 אלף.

ויש שיאים שנותרו בלתי שבירים - הסרט חלף עם הרוח, למשל, הוא הסרט המכניס ביותר כבר 75 שנים - אם מחשבים את השינוי בערך הכסף. הסרט הכניס 3.44 מיליארד דולר על פי המדדים של ימינו.