חשש באיטליה: דאעש ינסו לפגע במדינה

שר הפנים האיטלקי, שהופיע בפני חברי הפרלמנט של הבית התחתון, עדכן את הצירים במאמצים של גורמי הביטחון במדינה לנטר ניסיונות גיוס לארגון "המדינה האסלאמית" ברשת. הוא סיפר כי בנאומיו האחרונים של מנהיג הארגון אבו באקר אל-בגדאדי, נרמז כי ארץ המגף היא יעד אפשרי לפיגוע בהיותה ערש התרבות המערבית

האפיפיור בוותיקן (AP)

שר הפנים האיטלקי אנג'לינו אלפאנו, הזהיר אתמול (שלישי) כי המדינה נמצאת תחת איום ארגון "המדינה האסלאמית". לדבריו, איטליה היא מטרה בהיותה סמל לתרבות המערבית ובעלת בריתה של ארצות הברית. ביום חמישי הקרוב תתכנס בעיר החוף הסעודית ג'דה פסגה בינלאומית למאבק בארגון הטרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

'"המטרה של ארגון 'המדינה האסלאמית' נותרה בעינה והיא פגיעה במערב ובכל סמל שמייצג אותו - היסטורית, תרבותית ופוליטית", אמר אלפאנו לקהל שומעיו בבית התחתון של הפרלמנט. אלפאנו הוסיף כי אין בידיו מידע מוצק על תוכניות ארגון הטרור לפגוע במדינה אך איטליה לבטח אינה "יעד משני".

איטליה, החברה בברית הצבאית נאט"ו, הודיעה שתסייע בחימוש כוחות הכורדים הלוחמים באנשי דאעש בצפון עירק. גורמים במדינה לקחו חלק בשיחות עם ארצות הברית שהתקיימו בשבוע שעבר, ועניינן היה דרכי ההתמודדות עם איום הטרור שמציב הארגון כלפי המזרח התיכון והעולם כולו.

שר הפנים האיטלקי הסביר כי עובדת היותה של רומא ערש התרבות המערבית ומקום משכנו של האפיפיור, הופך את העיר למטרה סמלית. לדבריו, מנהיג "המדינה האסלאמית" אבו באקר אל-בגדאדי רמז בנאומיו האחרונים כי רומא היא יעד אפשרי, מה שיכול לעודד את אוהדי הארגון או חבריו ליישם את דבריו.

רמז כי רומא על הכוונת. אל-בגדאדי (חדשות 2)

על פי הערכות, מניין הלוחמים הזרים בארגון הטרור המזרח תיכוני הוא כ-2,300 איש, כאשר ל-48 מתוכם יש קשר כלשהו לאיטליה. אלפאנו סיפר כי הפיקוח על גבולותיה של המדינה הוגבר והיא מנטרת את תעבורת הרשת על מנת לאתר ניסיונות גיוס לשורות "המדינה האסאלמית".

ביום חמישי הקרוב תתכנס בעיר החוף הסעודית ג'דה פסגה בינלאומית למאבק בארגון הטרור האסלאמי דאעש - כך סיפרו אתמול מקורות יודעי דבר בסעודיה לעיתון "אל-וטן". על פי הדיווח, לוועידה יגיע מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי וככל הנראה גם בריטניה וצרפת. כמו כן, ייקחו בה חלק מדינות המפרץ הפרסי ושרי החוץ של לבנון וירדן, שתיים מהמדינות המאויימות באופן ישיר על ידי הארגון. אירן לא הוזמנה להשתתף.

מטרת הוועידה, לדברי המקורות הסעודיים, תהיה לגבש אסטרטגיה משותפת למאבק בטרור בכלל, ובדאעש בפרט במישור הצבאי ובמישור המדיני - זאת בעקבות תכנית הפעולה שעליה יודיע מחר נשיא ארה"ב ברק אובמה. התאריך הסימבולי של הכינוס, יום השנה לפיגוע במגדלי התאומים בארה"ב, נבחר במקרה, אומרים המקורות בסעודיה.