ישראל תסייע להודו לנקות את הגנגס

אחד הנהרות המזוהמים ביותר בעולם, הנחשב לבעל קדושה עבור מאמיני הדת ההינדית, יטוהר בקרוב – בין השאר באמצעות טכנולוגיה וידע ישראלים. "הצענו לממשלת הודו את הידע שלנו בנושא ואמרנו שאנחנו רוצים להיות מעורבים בניקוי נהר הגנגס", אמר ראש המשלחת הכלכלית של ישראל בהודו

בקרוב המים יהיו צלולים? נהר הגנגס המזוהם (רויטרס)

ישראל הציעה לממשלת הודו את עזרתה באחד הפרויקטים הסביבתיים הגדולים בהיסטוריה של המדינה - שיקום נהר הגנגס המזוהם - כך מדווחים כלי תקשורת במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כבר נפגשנו עם השר לענייני מקורות מים בממשלת הודו, כמו גם עם מספר גורמים אחרים בממשל והבענו את העניין שלנו לקחת חלק בפרויקט", אמר ראש המשלחת הכלכלית של ישראל להודו, יונתן בן זקן, לעיתון מקומי.

בן זקן הוסיף כי ישראל ידועה בניסיון שלה בפרויקטים של טיהור מים ושיקום נחלים, במיוחד לצרכים חקלאיים. "הצענו את הידע והטכנולוגיה שלנו בנושא ואמרנו שאנחנו רוצים להיות מעורבים", הסביר ראש המשלחת הכלכלית.

פרויקט שיקום נהר הגנגס הוא אחד הפרויקטים המשמעותיים ביותר של ממשלת הודו. הנהר משמש כמקור המים של מאות מיליוני תושבים, שמשתמשים בו כמעט לכל צרכי חייהם.

הנהר המרכזי בצפון הודו נחשב בדת ההינדית לבעל קדושה מיוחדת, אך עם השנים בעקבות גידול האוכלוסייה והמחסור בתשתיות ביוב, הגנגס הזדהם והיום הוא אחד הנהרות המזוהמים בעולם.