ממשיך להשתקם: מיכאל שומאכר חוזר הביתה

כשמונה חודשים לאחר תאונת הסקי הקשה, שהכניסה את אגדת מרוצי הפורמולה 1 לתרדמת, שוחרר שומכאר מבית החולים וימשיך לעבור את הליך השיקום הארוך שלו הוא זקוק בביתו. "למרות הבשורה המשמחת, עדיין יש לפנינו דרך ארוכה וקשה מאוד", אמרו מקורביו

מיכאל שומאכר בתקופה טובה יותר (רויטרס)

כשלושה חודשים לאחר שהתעורר מתרדמת, הודיעה היום (שלישי) המנהלת האישית של נהג המרוצים האגדי מיכאל שומאכר כי הוא שוחרר מבית החולים ושב לביתו בשוויץ, שם ימשיך בהליך השיקום הארוך. שומכאר נפגע באורח קריטי בתאונת סקי בחודש דצמבר האחרון, במהלך חופשה בצרפת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעה שפרסמה המשפחה והופצה בכלי תקשורת מסביב לעולם נכתב כי "למרות הבשורה המשמחת, עדיין יש לפנינו דרך ארוכה וקשה מאוד. אנחנו רוצים למסור את תודתנו לצוות הרפואי בבית החולים בלוזאן על העבודה המסורה. אנחנו מבקשים לשמור על פרטיות המשפחה ומבקשים להפסיק את השמועות והספקולציות לגבי מצבו".

משפחתו של שומאכר בישרה כי המטפלים יגיעו לעיתים תכופות לבית המשפחה, שם ינסו להמשיך ולהביא לשיפור במצבו של נהג הפורמולה 1 המעוטר ביותר בכל הזמנים, שעדיין סובל מפציעה חמורה בראשו.

"היה בתרדמת במשך 189 ימים"

על פי הדיווחים, רעייתו של שומאכר דאגה בשבועות האחרונים להפוך את בית המשפחה למרכז רפואי פרטי, הכולל ציוד רפואי יקר ומשוכלל שיאפשר להמשיך ולנסות לשקם את הנהג - שכנראה כבר לא יישב מאחורי ההגה.

עד חודש יוני שהה שומאכר בבית החולים הצרפתי בגרנובל, לשם פונה לאחר התאונה הקשה, ונותר בתרדמת במשך 189 ימים. לאחר שהתעורר והחל ללכת לתדהמת כולם, עבר נהג המירוצים לבית החולים בלוזאן. אחרי שמונה שבועות בבית החולים השיקומי, החליט צוות המטפלים שלנהג המפורסם יהיה טוב יותר להשתקם בביתו שלחופי אגם ז'נבה.