שבטי האמזונס הכריזו מלחמה על כורתי העצים הפיראטים

חלקים גדולים יותר ויותר מיערות הגשם נכרתים על ידי סוחרי עצים שפועלים בניגוד לחוק, ובני השבטים בצפון ברזיל איבדו את הסבלנות והחליטו לקחת את החוק לידיים. הם יוצאים לסיורים כשהם חמושים בחניתות ואבנים, וכאשר הם תופסים את הגנבים הם לא מרחמים. צוות של "רויטרס" תיעד היתקלות כזו ביער

בן שבט הקא'פור רודף אחרי כורת עצים לא חו (רויטרס)

לאנשי שבט קא'פור, אינדיאנים ילידי ברזיל שחיים בצפון האמזונס, נמאס לחכות שהממשל יתערב ויפעל למניעת הרס סביבת מחייתם הטבעית בידי כורתי העצים הפיראטים והם החליטו לקחת את החוק לידיהם ולצאת למלחמה פרטית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צוות של סוכנות הידיעות רויטרס צילם את בני השבט במהלך סיורים שבהם ניסו לאתר את כורתי העצים הלא חוקיים, ואף תיעד את הרגעים שבהם תפסו כמה מהם.

גנבי העצים בשבי הילידים (רויטרס)

"אנשי השבט הפשיטו את כורתי העצים, קשרו אותם והכניסו אותם לסירה. אלו שסירבו או התנגדו - חטפו מכות", סיפר הצלם של רויטרס. "הם החליטו לקחת את החוק לידיהם אחרי שהבינו שלא תגיע עזרה מהממשלה לבלימת כריתת העצים".

כריתת עצים לא חוקית הפכה ל"מגיפה" של ממש באזור האמזונס. דוח של ארגון גרינפיס חשף השנה שיותר ממחצית העצים שנכרתו ביערות הגשם נכרתו על ידי סוחרי עצים לא חוקיים שפועלים בלי פיקוח ובלי אישור הממשל.