אוסטרליה: כריש תקף גבר והרג אותו

גבר בן 49 הגיע אל אחד החופים החביבים על גולשי הגלים במזרח אוסטרליה ונכנס למים. לפתע, לא הרחק מהחוף תקף אותו כריש . "ראיתי דם במים", סיפר אזרח שהיה על החוף ומיהר לנסות להציל את המתרחץ. זה היה מאוחר מדיי. צוות של רשת ABC האוסטרלית הצליחה לצלם את הכריש שוחה קרוב מאוד למתרחצים, זמן קצר אחרי האסון

גבר בן 49 נהרג לאחר שכריש תקף אותו באתר התיירות המזרח אוסטרלי המוכר "ביירון ביי". צוות של רשת ABC האוסטרלית תיעד זמן קצר לאחר האסון את הכריש כשהוא שוחה קרוב מאוד אל המתרחצים בחוף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האסון אירע לאחר שהאיש ככל הנראה שחה או צף במים הרדודים. לפתע, לא הרחק מהחוף הוא הותקף. מארק היקיי ששהה בחוף באותה השעה סיפר כי כשראה את המתרחש ניסה לחלץ את המתרחץ אבל זה כבר היה מאוחר מדיי.

"ראיתי מה שנראה בהתחלה כאצות, אבל אז הבנתי שבעצם מדובר בדם במים", שחזר היקיי. "כשהבנתי שמדובר בבן אדם, רצתי למים, תפסתי אותו וניסיתי לבצע בו החייאה, אבל זה היה מאוחר מידיי". צוות הצלה שהוזעק אל החוף נאלץ לקבוע את מותו של האזרח, ששמו לא פורסם עדיין.

גולשי הגלים חוששים

המקרה עורר דאגה רבה באוסטרליה בעיקר בקרב קהילת גולשי הגלים שהחוף - ביירון ביי, הוא אחד מהחביבים עליהם. ביירון ביי הוא הנקודה המזרחית ביותר באוסטרליה, 800 ק"מ צפונית לסידני.

מקרה המוות הזה הוא מקרה המוות הראשון ממתקפה של כריש באוסטרליה מאז חודש אפריל - אז אישה בת 63 הותקפה ומתה בכפר טאט'רה, דרומית לסידני. למרות שכריש הוא מחזה שכיח יחסית בחופי אוסטרליה, בדרך כלל בממוצע יש רק מקרה מוות אחד או שניים בשנה במדינה כתוצאה מתקיפה של כריש. 

אבל עכשיו , מספר התקיפות עולה. שני גברים נהרגו מנשיכת כרישים בשני צדיה של אוסטרליה בחודש נובמבר בשנה שעברה ומומחים חוששים שמשהו משתנה בתפריט של הכרישים - בשל שינויים במערכות הביולוגיות במי האוקיאנוס השקט.