הבית שהפך גן עדן לחתולים

גרג קרוגר ממדינת מניסוטה שבארה"ב תמיד ראה בחתולים לא רק חיות מחמד, אלא חברים קרובים. לכן, הוא בנה את ביתו כבית חלומות עבור ארבעת חתוליו. אחרי שלא הצליח לישון בגלל מחשבות על מנהרות מיוחדות ומגלשות לחתולים, הוא הלך לרופא שאבחן כי הוא סובל מתסמונת אספרגר

בעלי החתולים אוהבים לפנק את חיות המחמד שלהם במתקנים מיוחדים, בתים על עצים, בכדורים או רשתות, אבל בדרך בדרך כלל זה מתמצה בפינה מיועדת בבית או בגינה. גרג קרוגר, בן 49 ממינסוטה שבארה"ב, החליט לקחת את החיבה שלו לחתולים צעד אחד קדימה והפך את כל ביתו לגן עדן לחתוליו.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בבית הותקנות עשרות מנהרות גישה נסתרות וגלויות, מסלולים לחתולים בלבד, נדנדות, מעברים, ותאים רק להולכים על ארבע. "אני פשוט אוהב לבנות מסלולים כאלה, ואני גם מאוד אוהב חתולים", הוא הוא אמר לכתב רשת CBS במינסוטה שביקר בביתו. "פשוט חיברתי בין האהבות שלי".

לקרוגר יש ארבעה חתולים שכעת נהנים מ-91 מטרים של מסלולים יעודיים בכל החדרים בבית. הוא הכין בשבילם תאים מיוחדים עם תאורה מותאמת. "אני לא מרגיש שאני חי לבד, אנחנו כמו משפחה כאן. אני פשוט הבן אדם היחיד שגר כאן", הסביר.

הפרעה שלא מפריעה לחתול (CBS)

"אני יודע שהם אוהבים אותי כי אני אוהב אותם"

קרוגר עבד על הבית שהוא חולק עם חתוליו במשך 15 שנה, כשהמטרה שלו היא שהמקום ירגיש כמו פארק שעשועים: "זה כמו פאזל, חשבתי על זה כל הזמן, לא הצלחתי לישון. אני עדיין חושב על זה כל הזמן, גם בעבודה, זו פשוט אובססיה".

מאחר וקרוגר לא הצליח להתרכז בכלום מלבד בית החתולים שלו, הוא פנה לרופא שזה אבחן כי הוא סובל מ"תסמונת אספרגר" ליקוי התנהגות שפוגע ביכולות החברתיות של מי שלוקה בה ואחד המאפיינים שלה הוא התמקדות בנושא מסוים בצורה אובססיבית.