ישראלים בהודו על ההתרעה לפיגוע: "אנחנו פוקחים עין, יש הרבה אבטחה"

אתמול דיווחו הרשויות בהודו על התרעה לפיגוע במרכזים יהודיים במדינה, זאת על רקע המבצע שהתרחש בעזה. בבתי חב"ד מדווחים כי האבטחה תוגברה לאחרונה - אך שהם מרגישים בטוחים. "יש ישראלים שזה מפחיד אותם אבל הכל כרגיל", סיפר רב בבית חב"ד. מטייל: "סומך על הקדוש ברוך הוא"

ישראלים בהודו. ארכיון (סרג' אטל, פלאש 90)

מטיילים ישראלים רבים בהודו שמעו ביממה האחרונה בתקשורת על חשש הרשויות במדינה מפיגוע במרכזים יהודיים וישראליים בין השאר בדראמסאלה, דלהי ומומבאי. חלקם הביעו חשש, אבל אחרים סרבו להתרגש. "אני סומך על הקדוש ברוך הוא ומרגיש בטוח", הצהיר אחד המטיילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מטיילים ישראלים ששוחחו עם חדשות 2 Online סיפרו כי ניכר שיש יותר אבטחה סביב המרכזים היהודיים בימים האחרונים - זאת, לדבריהם, בשל המבצע בעזה. עוד הוסיפו כי הם נמצאים בקשר עם המשפחות שלהם ואמרו כי את הטיול שלהם ימשיכו כרגיל.

אופיר אלדד (21) מגבעת חיים הגיעה להודו לטיול עם חברים אחרי צבא, וטיילה עד עכשיו בצפון המדינה. הבוקר (שלישי) היא שמעה על ההתרעות לפיגוע, אך לא הרגישה צורך לשוחח עם הוריה. "זה לא כל כך מלחיץ והרבה פעמים יש פה התרעות. אני מאמינה שהם מודעים לזה בארץ, אני ממשיכה בטיול שלי כרגיל", אמרה. "יש שוטרים כל הזמן בחוץ ואני לא דואגת".

כמוה גם יוסף זרביב (20) מביתר עילית מרגיש בטוח. הוא מטייל במדינה 7 חודשים וכבר הספיק לשמוע התרעות לפיגועים. "זה בכלל לא מפחיד אותי למרות שאנחנו רואים שיש פה הרבה יותר שוטרים, אמרתי לאמא שהכל יהיה בסדר ואני יושב ונהנה מהחיים", ציין.

פותחים עין, וממשיכים כרגיל

למרות זאת, היו ישראלים שהדיווחים עוררו בהם חשש ופנו למרכזי חב"ד בנושא, שם ניסו להרגיע אותם. "אנחנו פותחים עוד עין אבל ממשיכים כרגיל", אמר הרב ישראל קוזלובסקי, שמנהל את מרכז חב"ד במומבאי. "מטבע הדברים מטיילים רואים כותרות על זה וזה מפחיד אותם אבל אין סיבה ואנו לא שוברים את הכלים". גם הוא העיד כי הרשויות בהודו תגברו את האבטחה סביב המוסדות היהודיים.

הוא ציין כי ההתרעה באה רק מצד הרשויות ההודיות ולא מהמטה ללוחמה בטרור הישראלי, שם אמרו כי אין מידע קונקרטי על ניסיון לבצע פיגוע. "אין סיבה חריגה לפאניקה וצריך לקחת את הדברים בפרופורציות כי היו לנו כבר התרעות כאלה השנה".

כוחות ביטחון בהודו (רויטרס)

הרב מנדי לרנר, שמחליף את הרב בבית חב"ד בניו דלהי, אמר כי מאז המבצע ניכר כי יש יותר אנשי אבטחה במקום. "יש אנשים שחוששים אבל שרואים את המשטרה בחוץ הם נרגעים, אני סומך על הקדוש ברוך הוא". הוא גם ציין כי בבית חב"ד בדלהי נערכים לקליטת ישראלים רבים לקראת החגים הקרבים ובאים. "תמיד יש פה מתיחות אבל בינתיים הכל כרגיל".

במטה הישראלי ללוחמה בטרור ניסו למתן את ההודעה של ההודים על אפשרות לפיגוע מצד אל-קעידה, ואמרו כי אין מידע קונקרטי על כוונה כזו. יחד עם זאת, בשיתוף עם השלטונות המקומיים פועלים בישראל לאבטח את התקהלויות הישראלים כדי למנוע ניסיון כזה, באם יהיה, בין השאר על רקע המתיחות הביטחונית, אחרי מבצע צוק איתן.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv