מטאוריט שפגע בניקרגואה יצר מכתש

פיצוץ עז הבהיל את תושבי הבירה מנגואה בלילה שבין שבת לראשון. "ישבתי במרפסת, לא ראיתי שום דבר ואז פתאום שמעתי פיצוץ עצום. חשבנו שמדובר בפצצה כי הרגשנו מין גל הדף", סיפר חוזה סנטה מריה, שהיה באזור. אחרי זמן קצר נמצא בור בעומק 12 מטר סמוך לנמל התעופה. החוקרים קבעו: מטאוריט מהחלל נפל בשטחנו

פיצוץ מסתורי נשמע שלשום במנגואה בירת ניקרגואה: התושבים שהתעוררו בבהלה ויצאו לראות את מקור הפיצוץ מצאו בור בעומק של 12 מטרים. על פי הממשל בניקרגואה, הפיצוץ נוצר מפגיעת מטאוריט סמוך לשדה התעופה של הבירה, באזור מיוער.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בסביבות השעה 23:00 נשמע הפיצוץ, אבל איש לא דיווח כי ראה משהו. בניקרגואה שבמרכז אמריקה ישנם יותר מ-20 הרים וולקנים פעילים ורעידות אדמה אינן נדירות. לכן, עם הישמע הפיצוץ, רוב התושבים חשבו שהאדמה שוב זזה, ואחרים חששו שמדובר במלחמה.

אבל, במשרדי המדען הלאומי, חוזה מילאן, אמרו כי הפעם לא מדובר במשהו אחר לגמרי: "כל העדויות שבדקנו ואישרנו מראות שמדובר בפגיעה של מטאוריט, ולא בשום דבר אחר", אמר מילאן. "בדקנו מה הסיסמוגרפים קלטו ברגע הפגיעה ואחר כך יצאנו לראות את הבור שהפגיעה יצרה. אנחנו צריכים לחגוג את העובדה שזה נפל באזור שבו, תודה לאל, לא נגרם נזק לאוכלוסייה".

חורחה סנטה מריה, שהיה באזור בעת הפיצוץ, סיפר: "ישבתי במרפסת, לא ראיתי שום דבר ואז, פתאום, שמעתי פיצוץ עצום. חשבנו שמדובר בפצצה כי הרגשנו מין גל הדף".

הומברטו גרסיה, מהמרכז לאסטרונומיה בניקרגואה, אמר שהמטאוריט אולי קשור לאסטרואיד שזוהה בסוף השבוע האחרון, אבל הבהיר שצריך להמשיך ולחקור: "זה יכול להיות גוש קרח, זו יכולה להיות אבן כלשהי". האסטרואיד RC2014 נמצא במרחק 40 אלף קילומטרים מכדור הארץ, עשירית ממרחק הירח, וכעת הוא נמצא מעל ניו זילנד.