סין: כ-5,000 כלבים הומתו בשל חשש ממגפת כלבת

חמישה בני אדם תושבי אותה עיר מתו בחודשיים האחרונים לאחר שננשכו על ידי כלבים, והרשויות המקומיות החליטו על צעד קיצוני בניסיון למנוע התפשטות מגיפת כלבת. אלפי כלבי משוטטים שילמו את המחיר והומתו

צילום ארכיון (AP)

הרשויות בסין גרמו בימים האחרונים למותם של יותר מ-4,900 כלבים, לאחר שחמישה בני אדם מתו בחודשיים האחרונים כתוצאה ממחלת כלבת בעיר באושן שבמחוז יונאן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המעשה, שייחשב וודאי בעיני רבים לאכזרי, בוצע מחשש להתפשטות מגפת כלבת. בחודש יולי נרשם המקרה הראשון של כלבת בבני אדם, לאחר שגבר שננשך על ידי כלב מת מהמחלה. בחודש שלאחר מכן מתו מהמחלה ארבעה בני אדם נוספים.

מלבד המתת אלפי הכלבים, שנחשדו כחשודים בכלבת, זימנו הרשויות המוניציפאליות כ-100 אלף כלבים לקבל חיסונים נגד המחלה המדבקת - כך דיווחה סוכנות הידיעות המקומית. המתת כלבים משוטטים לצורך מניעת התפשטות כלבת נפוצה מאוד בסין, שידעה מגפות קשות של המחלה.

בשנים האחרונות התפרצות כלבת נחשבה לנדירה בסין, אך המגפה האחרונה שנרשמה במדינה בשנת 2006, הובילה למותם של 16 בני אדם במחוז שאנדונג.

על פי ארגון הבריאות העולמי, כלבת היא מחלה ויראלית המועברת במגע ישיר עם חיות, בדרך כלל באמצעות נשיכה או שריטה עמוקה. היא מתפשטת דרך מערכת העצבים המרכזית, ומובילה לדלקת קטלנית במוח ובחוט השדרה.