מחאה באיטליה: רה"מ ממנה נשים עפ"י יופיין

גם לאחר הדחתו של סילביו ברלוסקוני, נמשכות השמועות סביב מערכת השיקולים הסקסיסטית שמניעה את מקבלי ההחלטות. הפעם מופנות הטענות נגד ראש הממשלה המכהן, מתאו רנצי, שממנה לכאורה נשים לתפקידים בכירים בקבינט אך ורק בשל המראה שלהן. במפלגתו דוחים את הטענות בתוקף: "יש כנראה מי שחושש מנשים חזקות ויפות"

נתן לה את המינוי בגלל הלוק? רנצי ובוסצ'י (AP)

למרות שגילו וסגנון חייו שונים לגמרי מזה של קודמו בתפקיד, יש מי שחושדים כי ראש ממשלת איטליה, מתאו רנצי, בוחר את השרות בממשלתו על פי מראן החיצוני בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הטענות שנשמעות באחרונה נגד מערכת השיקולים של רנצי, מזכירות את אלה שהוטחו בזמנו בסילביו ברלוסקוני, שבין חברות הקבינט בממשלתו ניתן היה למצוא גם דוגמנית לשעבר ונערות שעשועים.

עלייתו של רנצי לשלטון בחודש פברואר האחרון הביאה עמה תשומת לב רבה, בעיקר הודות להרכב הממשלה החריג שבה שולט רוב נשי. "אני בהחלט מאמינה שחלק משרות הממשלה נבחרו לתפקיד כי הן פשוט יפות", כך סבורה חברת במפלגת שמאל-מרכז בפרלמנט, רוזי בינדי.

התייחסותה זו של בינדי נוגעת בין השאר לשרה לענייני רפורמות, אלנה בוסצ'י, שהופעתה המרשימה מעסיקה רבות את כלי התקשורת באיטליה וגם את הגברים המקומיים. בגיל 33 רשמה לעצמה בוסצ'י הישג בכך שהפכה לחברת הפרלמנט הצעירה ביותר בממשלה האיטלקית מאז ומעולם.

הפך דוגמנית לבכירה בממשלה. ברלוסקוני (רויטרס)

בעקבות ביקורות דומות שהטיחה בברלוסקוני, ספגה בינדי עקיצה מראש הממשלה לשעבר שאמר בריאיון כי היא יותר יפה מאשר אינטליגנטית, ובכך למעשה רימז שלא ניחנה באף אחת מהתכונות הללו.

במפלגתו של רנצי דוחים את הטענות נגדו ואומרים כי עשייתן של חברות הממשלה מדברת בעד עצמה. "הן כבר הוכיחו שמלבד הופעתן הן גם מוכשרות", אמר חבר במפלגת השלטון, אלסנדרה מורטי. "בפוליטיקה יש כנראה אנשים שפוחדים מאישה חזקה, שגם נראית טוב".