בקרוב בממלכה הבריטית: נשים הרות בצוללות

הצי הבריטי הורה על התקנת מסננים בצוללות שנועדו להגן על העוברים של נשות הצי. השמרנים במדינה חוששים כי המהלך יעודד יחסי מין בקרב צוותים מעורבים, אך בצי מדגישים כי המהלך נועד לאפשר למשרתות בצוללות להישאר בתפקידן

נשים בצוללות. אילוסטרציה (רויטרס)

נשים הרות ישרתו בקרוב גם מתחת למים? טכנולוגיה חדשה נועדה לאפשר ליותר נשים לשרת בצוללות - כיך דיווח היום (ראשון) ה"דיילי סטאר" הבריטי. המפתחים מסרו לעיתון כי הצי הבריטי יקבל מכשור מתקדם שיגן על נשות ים הרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נשים הורשו להשתתף בכוח הצוללות הבריטי משנת 2011, אך עד כה שלוש קצינות בלבד משרתות מתחת למים עד כה. הצבא הבריטי פועל על מנת לשלב נשים נוספות, אך השמרנים במדינה חוששים שהמהלך יעודד יחסי מין בצוותים מעורבים. 

הגזים הנמצאים בצוללות נחשבים למסוכנים במיוחד לעוברים שטרם נולדו, אך בצי פועלים על מנת להתקין מסנני אוויר להפחית את הסיכון לכל המלחים, ובהן גם המלחיות ההרות.

גארת' ניקין, מהנדס הפרוייקטים המיוחדים של הצי, הבהיר כי המסננים "נועדו להבטיח שהפחתנו את הסיכון הפוטנציאלי לעוברים של חברת צוות ככל הניתן". המסננים החדשים הם תוצאה של שנות עבודה ארוכה מצד מדענים בשירות הממשלה הבריטית, וייצורם עלה מיליוני לירות שטרלינג.

חבר צי בריטי אמר כי "אנשי הדממה" עדיין חלוקים בדעתם בנוגע להימצאותן של נשים בצוללות: "חלק רואים זאת כאור ירוק למערכות יחסים, וזה לא בהכרח רעיון טוב". על פי חוקי הצי, יחסי מין אסורים בין חברי הצוות, אך כעת חיילות וקצינות שייכנסו להיריון יוכלו להמשיך בתפקידן.