הוליווד חלקה כבוד אחרון לג'ואן ריברס

אמנים רבים הגיעו לבית כנסת בניו יורק על מנת להשתתף בטקס האשכבה של הבדרנית, שמתה בגיל 81 לאחר שלקתה בדום לב במהלך ניתוח. מעריצים רבים התאספו מחוץ לבית הכנסת וחלקו לה שבחים: "גדלתי עליה, היא תמיד הצחיקה אותי והיא פרצה דרך עבור רבים", סיפרה אחת ממעריצותיה

פרידה מה"פה הגדול" של הבדרנית שתמכה בישראל: משפחתה של ג'ואן ריברס, שהלכה לעולמה ביום חמישי בגיל 81, קיימה הערב (ראשון) טקס קבורה ואשכבה פרטי בבית כנסת בניו יורק , בנוכחות בדרנים ומפורסמים נוספים שחלקו לה כבוד אחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשטרה הציבה מחסומים מחוץ לבית הכנסת "עמנו-אל" שבקהילתו הייתה חברה ריברס, ומאות ממעריציה הגיעו למקום על מנת להיזכר בקומיקאית ובמנחה האהובה, שמתה לאחר שלקתה בליבה במהלך ניתוח בגרונה. במשך כשבוע נאבקה ריברס על חייה, אך ביום חמישי האחרון נקבע מותה. הרב ג'ושוע דייווידסון הופקד על ניהול הטקס, שהכניסה אליו אושרה למוזמנים בלבד.

בין המפורסמים שהגיעו לבית הכנסת על מנת להיפרד מיקירתם: שדרן הרדיו הווארד סטרן, העיתונאית ברברה וולטרס, השחקנית וופי גולדברג, הטייקון דונלד טראמפ והשחקנית שרה ג'סיקה פארקר, שזכתה לא פעם להערות ביקורתיות מצד ריברס, שהנחתה את התכנית "משטרת האופנה" בה לעגה להופעתם החיצונית של כוכבי הוליווד.

קריירה ארוכה ופורצת דרך. ריברס (AP)

רבים מהנוכחים מחוץ לבית הכנסת שיבחו את האישה שבמשך שנים סללה דרך לקומיקאיות בעולם הבידור. "צפיתי בה בנעוריי, והיא תמיד גרמה לי לצחוק", סיפרה שרון הרשטיין תושבת ניו יורק. "ההצלחה שלה השפיעה על נשים רבות בענפים שונים.

מקס בוצ'יני, גם הוא תושב העיר, הגיע לבית הכנסת שעות לפני הטקס עם זר פרחים ושיבח את פעולה של ריברס למען הקהילה הגאה. "היא הייתה רבת השפעה עבורנו, ותמיד הייתה נדיבה כלפי הקהל שלה", אמר.

ריברס כיכבה על הבמות ועל מסך הטלוויזיה במשך כ-50 שנים, ולשונה החריפה נודעה ברבים: לא היה נושא עליו נמנעה ריברס לצחוק. בסוף השבוע האחרון דווח בארצות הברית כי ריברס השאירה הנחיות מדויקות להלווייתה, שכללו כמובן שטיח אדום. במקביל, הודיעו בניו יורק על פתיחת חקירה נגד המרכז הרפואי ביורקוויל, בו עברה ריברס את הניתוח שהוביל למותה.