בריטניה מתווכחת: מי אשם בתאונת האופנוע הקטלנית?

הסרטון המזעזע שבו תועד מותו של אופנוען בתאונה קטלנית עורר ויכוח ציבורי סוער והאזרחים מתווכחים: מי אשם בתאונה?. יש מי שטוען: "רודפים את הנהג כי הוא לא ראה את האופנוען מתקרב במהירות של 150 קמ"ש? זה מגוחך". מנגד כתב גולש: "לאופנוען מגיע קנס, אבל לא גזר דין מוות"

הסרטון המזעזע שבו מתועד מותו של דיוויד הולמס בתאונת אופנוע בבריטניה - תיעוד שנעשה באמצעות מצלמה שהייתה מורכבת על קסדתו של הרוכב - מעורר ויכוח ברשת: מי אשם בתאונה, האם ניתן היה למנוע אותה וכיצד. בסרטון הקשה נראה הולמס בן ה-38 כשהוא דוהר על אופנועו במהירות של יותר מ-150 קילומטר בשעה, ושניות לאחר מכן פוגעת בו מכונית פרטית, שבה נהג בנג'מין אוסטין שניסה לפנות ימינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמו של הולמס, שהפיצה את הסרטון ברשת, אמרה שמטרת פרסום התיעוד היא להגביר את המודעות ולהילחם בתאונות הדרכים הקטלניות. מאות אנשים כתבו תגובות לסרטון שהועלה בדף הפייסבוק של משטרת נורפלוק, כאשר יש מי שטוען שהאופנוענים צריכים ללמוד את הלקח, ויש מי שקובע שהאשמה היא של נהג הרכב הפרטי שלא נזהר.

נהג הרנו השחורה, בנג'מין אוסטין, נלקח לחקירה שבה הודה באשמת נהיגה לא אחראית שגרמה למותו של דיוויד. בימים הקרובים ידון בית המשפט בעונשו.

"לא מבינה מדוע נהג המכונית יעמוד לדין"

אחת הגולשים, סוזי, כתבה: "אני מצטערת, זה נורא, אבל הוא נסע במהירות, אני לא מבינה מדוע נהג המכונית יעמוד לדין". גולש אחר בשם רוס כתב: "אין לי ספק, נהג המכונית לא ראה את האופנוען כיוון שהוא לא יכול היה לראות אותו אם הוא לא הסתכל. זה כביש ישר, הראות מעולה, היה לו הרבה מאוד זמן לראות. זו לא רק דעתי, גם נהג הרכב הודה שנהג בחוסר זהירות, הוא פשוט לא הסתכל. נכון, נהג האופנוע מיהר - מגיע לו עונש - שלוש נקודות וקנס, אבל לא עונש מוות".

דיוויד הולמס על האופנוע

הגולשת האנה כתבה: "אני מצטערת, האם אני צודקת שרודפים את הנהג משום שהוא לא ראה את האופנוען מתקרב במהירות של 150 קמ"ש? זה נשמע לי מגוחך, אני רואה הרבה יותר אופנוענים שנוהגים במהירות אסורה מנהגי מכוניות".

הגולש רובין כתב: "אני קורא כאן הרבה מאוד דעות וזה גורם לי לגלגל את עיניי. אנשים כל כך טיפשים, חד צדדיים ופאתטים - תתעוררו. האמא הגיבורה שהעלתה את הסרטון עשתה את זה כדי לעורר את תשומת הלב לבעיה. היא לא מאשימה רק את נהג הרכב. זה אמנם נכון שהאופנוען (דיוויד) נהג מהר מדי, אבל גם הנהג היה צריך לבדוק, לבדוק ולבדוק שוב לפני שהוא יוצא לפנייה".

בני משפחתו של רוכב האופנוע המנוח אמרו בתגובה כי "העובדה שהציבור כל כך ער ומנהל ויכוח כזה, מראה שהציבור מוטרד מנושא הבטיחות בכביש. זו הייתה המטרה שלנו מלכתחילה".