שריפת ענק מאיימת על פארק יוסמיטי

שריפת ענק משתוללת כבר שלושה ימים בקליפורניה ומאיימת להתפשט לפארק הלאומי ביוסמיטי. מאות בתים כבר פונו מהאזור, ולמקום הוזעקו אלפי כבאים שמנסים באמצעות עשרות מטוסי כיבוי לבלום את האש

יערות הענק של הפארק הלאומי ביוסמיטי שבמרכז קליפורניה נמצאים בסכנה לאחר ששריפות ענק החלו להשתולל בסוף השבוע האחרון באזור הסמוך לו. למקום הוזעקו אלפי כבאים שנאבקים באש ומנסים לבלום את התפשטותה. יותר מ-300 בתים ביישובים הקרובים כבר פונו מחשש לפגיעה בתושבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הכבאים הרבים שנמצאים במקום משתמשים בעשרות מטוסי כיבוי ובמאות משאיות מסביב לשעון על מנת לעצור את הלהבות. על פי הדיווח מקליפורניה, למרות המאמצים - רק 25% מהשטח שבו האש משתוללת נמצא תחת שליטה, כשמאות אלפי מטרים רבועים של שטח מיוער עדיין בסכנה.

הכבאים נלחמים באש, אמש (רויטרס)

בשירותי הכיבוי של קליפורניה, שם רגילים להילחם בשריפות ענק מסוג זה, טוענים שתנאי מזג האוויר פועלים גם הם נגד לוחמי האש. "סופת האש הזו משתוללת בגלל שהתנאים מאוד יבשים", הדגיש ג'רמי ראהן, מפקד הכוחות בשטח.

מאז שפרצה האש ביום שישי האחרון בשעות אחר הצהריים, פונו כבר יותר מ-300 בתים באזור. דיירים של עוד 400 בתים קיבלו אזהרה כי עליהם להיות מוכנים בכל רגע, על פי כיוון הרוח שתסיט את האש. חובבי הטבע מקווים כעת שהפארק, על חורשות עצי הסקויה הענקיים והייחודיים שבו, לא ייפגע יותר בעקבות השריפה.