בריטניה: אופנוען תיעד את מותו

דיוויד הולמס בן ה-38 חבש את קסדתו שהייתה מצויידת במצלמה כשיצא לדהירה על אופנועו לפני מספר שבועות. במהלך רכיבתו הוא נפגע ונהרג בתאונה דרכים. כעת מפרסמת אמו את תיעוד האירוע כפי שצולם ממצלמתו - על מנת להילחם בתאונות הדרכים בממלכה

ברנדה הולמס, אם מבריטניה פרסמה סרטון קשה לצפייה שבו תיעד בנה את מותו בתאונת אופנוע באמצעות מצלמה שהייתה מורכבת על קסדתו. מטרת פרסום הסרטון היא להגביר את המודעות ולהילחם בתאונות הדרכים הקטלניות בממלכה, כך לפי דיווח של "הדיילי מייל" הבריטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון הקשה לצפייה, נראה בנה דיוויד בן ה-38 כשהוא דוהר עם אופנועו במהירות של למעלה מ-150 קמ"ש. שניות לאחר מכן פוגעת בו מכונית פרטית ומעיפה אותו אל שולי הדרך. למקום הוזעקו תוך זמן קצר כוחות הצלה, אך אלה נאלצו לקבוע את מותו.

אמו של דיוויד, שנחשפה לסרטון הקשה, החליטה לפרסמו בכלי התקשורת הבריטים, וזאת כדי להילחם בתופעה. "אם נוכל למנוע אפילו תאונה אחת, אם נמנע ממשפחה אחת לעבור את מה שעברנו, זה יוכיח שמותו של דיוויד לא היה לחינם", סיפרה האם.

"אני יודעת שהוא אהב לנסוע מהר ואהב את האופנועים", סיפרה האם בכאב. "הנהג לא ראה אותו ופנה ימינה, לדיוויד לא נותר זמן לעשות שום דבר. אבא שלו אומר שהוא מצטער שהוא בכלל קנה לו את האופנוע לראשונה, אבל אני יודעת שלא יכולנו למנוע ממנו את השנים המאושרות שלו כרוכב".

הסרטון הועלה לרשת לפני כשלושה ימים וכבר צבר יותר מ-4.5 מיליון צפיות. במשפחתו של האופנוען, מאמינים כי הצפייה בו תגביר את המודעות ותמנע מנהגים נוספים מלפעול בחוסר אחריות על הכביש. "המשפחה של דיוויד חושבת שאם התיעוד הזה יצליח להציל את חייו של בן אדם אחד בלבד, כל זה היה שווה את זה", אמרו מקורביהם של בני המשפחה.