סנסציה בעולם הטניס: נישיקורי הדיח את ג'וקוביץ

המדורג ראשון בעולם הטניס, נובאק ג'וקוביץ', הפסיד בחצי הגמר של אליפות ארה"ב הפתוחה ליריבו היפני. כעת יתמודד נישיקורו, המדורג 11 בעולם, מול פדרר עטור הפרסים או מול צ'יליץ' הצעיר

הפתעה על המגרש. נישיקורי (AP)

המקום הראשון בעולם הודח רגע לפני הגמר: אליפות ארה"ב הפתוחה בטניס חיכתה עד לשלב חצי הגמר על מנת לקבל את ההפתעה הגדולה ביותר. נובאק ג'וקוביץ', המדורג ראשון בעולם ובטורניר שזכה עד כה בשבעה תארי גראנד סלאם, הפסיד בחצי הגמר ליריבו היפני, קיי נישיקורי (מקום 11 בעולם ו-10 בטורניר).

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נישיקורי גבר בארבע מערכות שארכו שעתיים ו-52 דקות על ג'וקוביץ', שהגיע לפחות לגמר התחרות בארבע השנים האחרונות. המערכה השלישית הייתה מותחת במיוחד, והסתיימה רק בתום שובר שיוויון, ופרשני טניס הגדירו את המשחק כ"הפתעה הגדולה ביותר השנה". בכך הפך נישיקורי ליפני הראשון שמגיע לגמר של אחד הטורנירים הגדולים בענף הטניס.

לאחר הניצחון הדרמטי, אמר נישיקורי לעיתונאים: "הייתי קצת מתוח, במיוחד בגלל שזהו חצי הגמר הראשון שלי בתחרות הגראנד-סלאם. זו תחושה מדהימה לנצח את המקום הראשון בעולם". היפני הוסיף כי התנאים במגרש "היו קשים היום - אני מקווה שאוכל להתאושש עד הגמר, כי המשחק יהיה ארוך יותר".

הפסיד אחרי שעתיים ו-52 דקות. ג'וקוביץ' (AP)

לאחר מכן חלק שבחים ליריבו: "הוא התחיל לשחק הרבה יותר טוב אחרי המערכה הראשונה והיה אגרסיבי יותר, אבל ניסיתי לשכוח מהמערכה השנייה בה הפסדתי ולהתקמד מחדש". הניצחון כבר כבש את כותרות האתרים ביפן, ונישיקורי הנרגש הוסיף: "אני מרגיש את התמיכה מהבית, אפילו דרך הטלוויזיה".

כעת מחכה היפני בן ה-24, שניצחונו הפתיע מומחים ומהמרים רבים, לראות מול מי יתמודד בגמר שייערך ביום שני: השוויצרי רוז'ה פדרר בן ה-33, שזכה ביותר תארים מכל טניסאי אחר (מקום 3 בעולם), או הקרואטי המבטיח בן ה-25 מריו צ'יליץ' (מקום 16 בעולם).