ארגון אל-שבאב הודה: ארה"ב חיסלה את מנהיגנו

לאחר שארה"ב דיווחה על פגיעה ישירה במנהיג ארגון הטרור הסומלי, הודיע הארגון על מינוי יורש ואיים בפעולות נקמה. "מלחמת הג'יהאד לא תושפע ממותו של המנהיג", נמסר מהארגון, וממשלת סומליה העלתה את רמת הכוננות מפני מתקפות טרור

מנהיג הארגון חוסל, אל שבאב (AP)

מכה משמעותית לארגון הטרור הסומלי - שמאיים בנקמה: לאחר כיממה של הכחשות, הודיע הערב (שבת) ארגון הטרור הסומלי אל-שבאב כי מנהיגו אחמד גודאן חוסל על ידי ארצות הברית. הארגון, שביצע בין השאר את מתקפת הטרור ברצחנית בקניון הקנייתי לפני כשנה בו נהרגו 67 בני אדם, הודיע כי "מלחמת הג'יהאד לא תושפע ממותו של גודאן" בן ה-37.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פעילי הטרור איימו כי בקרוב "האויבים יחושו סבל מנחת זרוענו", ובתגובה לכך סומליה העלתה את רמת הכוננות מפני פעולות תגמול אלימה. הארגון הרצחני, שהכחיש ביממה האחרונה את הודעת הפנטגון על חיסול מפקדו, עדכן כי השייח' עבי עוביידה אחמד עומאר יעמוד כעת בראשו.

שר ההגנה הסומלי, חליף אחמד ארג, הדגיש היום כי ארצו מתמודדת עם "מתקפות נואשות" על מתקני הממשלה, ואמר כי ארצו השיגה מידע מודיעיני על תכנון מתקפות טרור נגד מרכזי חינוך, רפואה ומוסדות ציבוריים נוספים. השר "בירך את העם הסומלי" בעקבות החיסול, וביקש את עזרת הציבור בסיכול מתקפות הטרור.

קניון הדמים בקניה (AP)

במקביל, הנשיא הסומלי חסן שייח' מוחמד קרא לארגון הטרור, המסונף לאל-קעידה ומטיל את אימתו על המדינה, "לאמץ ללבו את השלום" לאחר מות המנהיג. הוא הודיע בנוסף על תקופת חסד בת 45 ימים לפעילי הארגון שיערקו. 

הפנטגון, שהודיע אמש על הפגיעה הישירה בגודאן בעת שהיה במחנה צבאי סמוך למוגדישו, טען כי החיסול הוא "פגיעה סמלית ומבצעית" בארגון. בעבר הציבה ארה"ב פרס בסך שבעה מיליון דולרים על ראשו של גודאן, שהיה מבכירי המבוקשים בעולם.