הם מתקרבים: "דאעש מאמן את הארגונים בסיני"

בעוד העולם נערך לפעולה נגד ארגון הטרור דאעש, ממשיכים פעיליו בשרטוט מפת הטרור של המזרח התיכון. על פי בכיר בארגון "אנסאר בית אל-מקדס" הפועל בסיני, דאעש מדריכים את פעיליו "כיצד לפעול באפקטיביות גבוהה יותר"

צבא מצרים נערך להתמודד מול פעילי ארגון המדינה האסלאמית (דאעש) הפועלים במדינה ומאמנים את ארגוני הטרור בחצי האי סיני - כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס. לדברי בכיר בארגון "אנסאר בית אל-מקדס", שאחראי למותם של מאות אנשי ביטחון במצרים בשנה האחרונה, "דאעש מספק את הידע כיצד לפעול באפקטיביות גבוהה יותר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הם מלמדים אותנו איך להוציא לפועל את המבצעים שלנו. אנחנו מתקשרים עמם בעיקר באמצעות האינטרנט", טען פעיל הטרור הבכיר, שדחה את הטענה לפיה אנשי הארגון כבר נמצאים בשטח מצרים. "הם לא מספקים לנו נשק או לוחמים, אבל הם מלמדים אותנו לבנות תאים חשאיים".

במקביל, מדווח העיתון המצרי "אל-אהראם" כי מצרים מעריכה מחדש את דרך הפעולה שלה מול קבוצות האסלאמיסטים הקיצוניים בסיני, בשל מידע מודיעני חדש בנושא. "הטענה כי ישנם תאים של דאעש במצרים הוכחה כבעלת בסיס", נכתב בעיתון שציטט גורמי ביטחון רשמיים. "פעולה צבאית לפגוע בתאים אלה מתגבשת כעת".

מתקרבים לישראל? פעילי דאעש (רויטרס)

לפני מספר ימים הודיע ארגון הטרור מסיני כי ערף את ראשם של ארבעה מתושבי מצרים שנחשדו בריגול לטובת ישראל. לדברי מפקד "אנסאר בית אל-מקדס", עריפת הראשים מהווה מסר לכל מי שמשתף פעולה עם אויבי הארגון. הפעולה האכזרית, שחלקים ממנה פורסמו באינטרנט, העלתה מיד חשש למעורבות כלשהי של דאעש, שנודע באכזריותו ובדרך פעולה זו.

לדברי בכירים במערכת הביטחון המצרית, אלפים מאזרחי המדינה הצטרפו בחודשים האחרונים לדאעש בעירק ובסוריה על מנת לקחת חלק בלחימה באזורים אלו. כפי שקורה כעת גם באירופה, החשש במצרים הוא שבעלי האזרחות יבקשו בשלב זה או אחר לשוב למולדתם, וימשיכו בדרכי הארגון ויבצעו פעולות טרור אלימות.

מצרים נערכת ללחימה? ארכיון (רויטרס)

"לאנסאר ולדאעש בהחלט יש קשרים הדוקים, אבל אין פעילים של המדינה האסלאמית במצרים", טען לפני ימים אחדים בכיר במערכת הביטחון המצרית בפני סוכנות הידיעות רויטרס. "יש ללא ספק תיאום בין הארגון בסיני, המיליטנטים בלוב ומנהיגי המדינה האסלאמית".

הרשויות במדינה אף העבירו לנמלי התעופה המקומיים רשימה של מאות אזרחים שטסו על מנת להילחם ועלולים לשוב. "אנחנו יודעים שיש אנשים שמתכוונים לחזור על מנת לבצע מתקפות ואנחנו מתכוונים לעצור אותם, יש אנשים נוספים שמגיעים על מנת לגייס, אנחנו משתדלים לעקוב אחריהם עד לרגע הנכון", הוסיף הבכיר.