אסטרואיד "בגודל של בית" יחלוף מחר סמוך לכדור הארץ

מחר צפוי לחלוף מעל פני כדור הארץ אסטרואיד שגודלו שווה לגודל של בית ממוצע. האסטרואיד אמנם יחלוף קרוב מאוד אלינו, במרחק של 40 אלף קילומטרים ואף עשוי לרחף קרוב מאוד למערכות לוויין הנמצאות בחלל, אבל מומחים מרגיעים כי הוא לא צפוי לגרום לנזק

האסטרואיד לא יפגע בכדור הארץ (fox news)

קרוב מאוד לכדור הארץ, אבל לא מסוכן: מדענים מסוכנות החלל האמריקנית נאס"א התריעו היום (שבת) כי אסטרואיד שגודלו המשוער הוא כגודלו של בית ממוצע, צפוי לחלוף מחר מעל פני כדור הארץ. עם זאת, הם גם שלחו מסר מרגיע: הוא לא צפוי לסכן מי ממיליארדי בני האדם החיים על הכדור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

האסטרואיד, שזכה לשם RC 2014, צפוי לרחף מחר קרוב מאוד לכדור הארץ, במרחק של 40 אלף קילומטרים בלבד מאיתנו ואף עלול לעבור קרוב מאוד למערכות מזג האוויר והתקשורת הלוויניות של מדינות שונות הפרושות בחלל במרחק של כ-36 אלף קילומטרים מכדור הארץ.

האסטרואיד המדובר הינו בקוטר של 18 מטרים, ולמרות הקרבה היחסית שלו אלינו - קשה יהיה להבחין בו ללא טלסקופ ואמצעים מתאימים נוספים. ייתכן שהאסטרונומים החובבים שבינינו יוכלו לחזות בו במבט חטוף בלבד.

חלקיקי האסטרואיד מעל רוסיה, בשנה שעברה (רויטרס)

מדובר באסטרואיד שקטן במקצת מזה שהתפוצץ מעל שמי העיר צ'ליאבינסק שברוסיה בשנה שעברה, שקוטרו היה 20 מטרים וריחף במרחק של 27 אלף קילומטרים בלבד מכדור הארץ. אלא שהאסטרואיד המדובר לא לבד: חוץ ממנו, יש עוד 11 אלף כאלה המרחפים באזורים הסמוכים לכדור הארץ.