מדינות נאט"ו: מתקפת סייבר תגרור תגובה צבאית

מדינות ברית נאט"ו הכריזו על שינוי דרמטי במדיניות הארגון, לפיו מתקפה צבאית היא תגובה לגיטימית ללוחמת סייבר. המהלך נעשה בשל החשש ההולך וגובר של מדינות המערב מפני השבתה מרחוק של התשתיות הקריטיות על ידי מדינות אויב

תפיסה חדשה של מדיניות ביטחון, ארכיון (רויטרס)

מנהיגי מדינות נאט"ו קבעו היום (שישי) כי מתקפת סייבר רחבת היקף על אחת ממדינות הברית הצפון-אטלנטית, עשויה לגרור תגובה צבאית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך ועידת הארגון בוויילס שבבריטניה, נקבע כי מתקפת סייבר על אחת ממדינות הברית עשויה להיחשב כמתקפה על כלל הארגון - ויש לה פוטנציאל להוביל לתגובה בדמות מתקפה צבאית.

ההחלטה מהווה למעשה הרחבה של סמכויות הארגון ושינוי דרמטי בתפיסת ההגנה והביטחון שלו. היא משקפת את חששן של מדינות המערב מפני איומים, שיכולים להשבית את התשתיות הקריטיות, והמערכות פיננסיות והממשלתיות - מבלי לירות ירייה אחת.

"היום אנחנו מכריזים כי הגנת סייבר היא חלק בלתי נפרד ממשימות ההגנה הכלליות של איחוד מדינות נאט"ו", אמר מזכיר ההגנה של הארגון במסיבת עיתונאים.

לפני כשנה דיווח העיתון האמריקני ה"ניו יורק טיימס", כי ממשל אובמה פועל כדי לעזור לבנות בריתה של ארה"ב להתמודד עם איומי סייבר מצד אירן וקוריאה הצפונית. בהקשר זה אמר אז מקור צבאי ישראלי בכיר לעיתון כי יש ראיות לשיתוף פעולה בין אירן לקוריאה הצפונית בפיתוח לוחמה ממוחשבת.