מבט מבפנים. עריק דאעש מדבר: "פעילים מערביים מתכננים לתקוף באירופה"

צליבות והוצאות להורג בכיכרות הערים באופן יומיומי, הלקאות ומאסר - אלה רק חלק מאמצעי הענישה שבהם נוקטים טרוריסטים מ"המדינה האסלאמית". צעיר בן 20 שערק משורות הארגון מספק הצצה נדירה ומזהיר את העולם המערבי מפני האיום החדש

"יתקפו גם במערב". דאעש (AP)

בריאיון נדיר לרשת CNN האמריקנית, מספק אחד מלוחמי דאעש ("המדינה האסלאמית") שערק מבט מבפנים לאחד מארגוני הטרור הרצחניים ביותר שפועלים כיום בעולם. "המטרה העיקרית של דאעש", הוא מדגיש, "הוא לכונן מדינה אסלאמית שתקיף את כל העולם הערבי. לאחר מכן - הם יגיעו למדינות נוספות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו ולחדשות 2 בפייסבוק

האיש, שהתראיין בעילום שם ממקום מסתור בטורקיה, הוצב עד לפני כשבועיים בראקה, מעוז דאעש בצפון סוריה, שכמו ערים רבות ברחבי סוריה ועירק, נשלטת על ידי טרוריסטים מדאעש שלא בוחלים בשום אמצעי על מנת לזרוע פחד ולאיים על מי שלא מתיישר לפי הקו האסלאמי הנוקשה שלהם.

עוד בנושא:

איך מפתים בדאעש את צעירי המערב?

משפחת העיתונאי שראשו נערף למנהיג דאעש: "איפה הרחמים שלך?"

"דאעש שונאים עיתונאים מכל העולם"

האמצעים שבהם נוקטים אנשי דאעש כדי להעביר את המסר כוללים צליבות והוצאות להורג בכיכרות הערים באופן יומיומי. נשים שאינן מכוסות בניקאב (בגד מוסלמי מסורתי) מכף רגל ועד ראש צפויות לספוג הלקאות קשות. נוסף על כך, בעלי חנויות שמשאירים את עסקיהם פתוחים בשעות התפילה עלולים להיענש במכות ואף להישלח למאסר.

צליבות, הוצאות להורג והלקאות (רויטרס)

לדברי העריק, צעיר בשנות ה-20 לחייו, הוא עזב את שורות דאעש מפני שאנשיו "נוקטים אי-צדק בשם הצדק". עם זאת, הוא ציין כי הוא עדיין מסכים עם האידיאולוגיה הדתית של אנשי "המדינה האסלאמית", שכופים את אמונתם בכל תחומי החיים, כולל בחינוך. "לימודי פילוסופיה אסורים", הוא אומר. "הם (אנשי הארגון) ביטלו אותם משום שמדובר בסוג של חילול הקדוש. גם לימודי מוזיקה וספורט אסורים".

אחד האיומים הגדולים שמטרידים בעיקר את העולם המערבי הוא מספרם הגדל והולך של מצטרפים מאירופה ומארצות הברית לשורות דאעש. אלפים כבר הצטרפו לארגון הטרור ועל פי העריק, הם עלולים לבצע מתקפות בארצות מוצאם לכשיחזרו אליהן.

"הפעילים המערביים שהצטרפו לדאעש מחשיבים את אזרחי מולדתם ככופרים", הוא מסביר. "אם תהיה להם הזדמנות - הם יוציאו לפועל מתקפות טרור".

בתוך כך, העלתה השבוע בריטניה את הכוננות מפני פיגוע טרור מ"משמעותית" ל"חמורה".