הספר שגורם לצרפת לשנוא את הולנד עוד יותר

הספר שחושף את חייו האישיים של הנשיא הולנד עורר זעם גדול בקרב הציבור: "אתה מגלה שהוא לא אוהב את העניים, למרות שהוא סוציאליסט" טוענים אזרחים רבים בצרפת. הספר של מי שהייתה זוגתו של הנשיא הולנד, שהודתה כי ניסתה להתאבד, נקרא "תודה על הרגע", ובעקבותיו הולנד צולל עוד יותר בסקרי דעת הקהל

פרנסואה הולנד לא מודה על הרגע: התדמית של הנשיא הצרפתי חבוטה ובמגמת ירידה כבר מאז שנבחר, והספר החדש שהוציאה מי שהייתה בת זוגו שכנע גם את מעט האנשים שנותרו מאוהדיו עם סימני שאלה. "שונא עניים", "מנוכר", "אדם קר" - אלו רק חלק מהתיאורים שעולים על הולנד אחרי פרסום הספר של ואלרי טרירוויילר ששמו "תודה על הרגע", והנשיא צולל בסקרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

קת'רין שוואב, עורכת המגזין "PARIS MATCH" שפרסם אמש קטע מהספר, אמרה לסוכנויות הידיעות אחרי הפרסום: "גילינו איזה סוג של אישה זו ואיזה מין גבר הוא באמת, איך הכוח, הכוח העליון כנשיא יכול להשפיע על היחסים בין גבר לאישה". שוואב נחשבת למקורבת לראשי המערכת הפוליטית הצרפתית ולמפלגה הסוציאליסטית בפרט, ולדבריה מתנגדי המפלגה יעשו שימוש בספר כנגד הולנד.

"אתה מגלה שהוא לא אוהב את העניים, למרות שהוא סוציאליסט. יש לו הערות ובדיחות וזה בסדר, מדובר בהומור, אבל אנחנו נזכור את זה", הוסיפה שוואב לאחר שקראה את הספר בהתייחסות לבדיחה של הולנד שפורסמה בו - אמירה חסרת רגישות בה הוא מתאר את העניים כ"חסרי שיניים".

יאן לה פול, תושב פריז, טען כי פרסום הספר לא שינה את דעתו על הולנד, אך לא מהסיבות הטובות: "אנחנו לא סובלים אותו גם ככה, אף אחד לא אוהב אותו. כולם יודעים שהוא קר ופדנט ושהוא לא אוהב את העם, כולם כבר יודעים ורואים את זה".

הספר שעורר סערה

"אולי וואלרי לא הייתה צריכה לכתוב דברים כאלה"

הספר החושפני החדש שנקרא "תודה על הרגע" יצא היום לאור. הסופרת ואלרי טרירוויילר, עיתונאית בת 49 שהייתה לשעבר הגברת הראשונה של צרפת, תיארה בעט מורעלת את התפוררות יחסיה עם הנשיא. טרירוויילר נפרדה מהנשיא בן ה-60 בחודש ינואר האחרון, אחרי שמונה שנים ביחד. 

הקשר נגמר בעקבות תמונות שפורסמו בעיתונות הצרפתית, בהן הנשיא תועד מבקר בדירתה של שחקנית צרפתיה בשם ז'ולי גאייה. טרירוויילר כתבה בספרה כיצד ניסתה לקחת כדורי שינה לאחר שנודע לה על הרומן עם השחקנית, ופרסום הקטעים הנבחרים מהספר החליש עוד יותר את מעמדו של הולנד, ששיעור התמיכה בו צנח ב-4% נוספים השבוע.

"אני חוששת לתדמיתו וזה חבל, אולי וואלרי לא הייתה צריכה לכתוב דברים כאלה", הוסיפה העורכת שוואב. "אבל ברור שהיא רק רצתה לספר את האמת, אני מכירה אותה אני יודעת שהיא תמיד אומרת את האמת".